לימודים בישראל

תואר שני בהתנהגות ארגונית

התנהגות ארגונית הוא תחום ידע שהתפתח משמעותית בשנים האחרונות, וזאת לנוכח הצמיחה המואצת שחווים ארגונים רבים ולנוכח התעצמות חלקם בכל משק מודרני. תואר שני בהתנהגות ארגונית הוא מפתח יקר ערך לתעסוקה מרתקת ומתגמלת, ולמעשה הדרך היחידה להפוך לאיש מקצוע בר סמכא בתחום שכן אין לימודי תואר ראשון בתחום זה.

מהי התנהגות ארגונית?

התנהגות ארגונית היא התחום העוסק בחקר התנהלות הפרט בתוך הארגון, בעיקר בארגונים גדולים. בנוסף נבחנת במסגרת זו התנהלות הארגון הן ברמת הקבוצה (המחלקות, האגפים, היחידות וכו') והן ברמת הארגון כולו (ובפרט האינטראקציות שלו עם הסביבה – לקוחות, ספקים, רשויות וכו'). מטרת חקר ההתנהגות הארגונית היא להציג לקברניטי כל ארגון תמונת מצב מפורטת ומדויקת ובכך לאפשר להם קבלת החלטות מושכלת ולייעל את עבודתם של הארגונים.

מה לומדים במסגרת תואר שני בהתנהגות ארגונית?

לימודים אלה נועדו כאמור להכשיר אנשי מקצוע בתחום ההתנהגות הארגונית שיוכלו להגיע לארגון כזה או אחר ולייעל את התנהלותו מבחינת מיצוי המשאב החשוב מכולם, ההון האנושי. בין השאר עוסק תורת ההתנהגות הארגונית בנושאים כגון תמרוץ עובדים, פיתוח מנהיגות, הנעת תהליכי שינוי, תקשורת בין אישית, ניהול קונפליקטים, אבחון והערכה ועוד ועוד.

איפה ניתן ללמוד לתואר שני בהתנהגות ארגונית?

לימודי התנהגות ארגונית מוצעים במגוון אוניברסיטאות ומכללות בישראל. ניתן למצוא גם לימודים אקדמיים באינטרנט, אם כי סביר להניח שבדרך זו תתקשו למצוא תעסוקה בתחום. לפניכם דוגמאות למסלולי הלימודים במוסדות נבחרים:

תואר שני בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת תל אביב

תנאי הקבלה: תואר ראשון שהציון הסופי בו הוא לפחות 75 (זהו רף מינימום, בפועל ייתכן כמובן רף גבוה יותר). בנוסף נלקח בחשבון הציון בחלק הכמותי של מבחן ה-GMAT, או לחילופין תוצאות מבחן GRE או מתא"ם, בעלי רקע לא מספק במתמטיקה יידרשו ללימודי השלמה.

תוכנית הלימודים של אוניברסיטת תל אביב מורכבת מקורסי ליבה כגון מבוא ליצירת ערך, ניהול המידע בארגון ויסודות האסטרטגיה, וקורסי בחירה בשני תחומים: ניהול המשאב האנושי, שמתמקד בהכשרת עובדים, הנעת עובדים, יחסי עבודה וכו'; וייעוץ ופיתוח ארגוני, אשר מתמקד בתהליכי שינוי בארגונים, מנהיגות, עבודת צוות ועוד.
בין קורסי הבחירה: "אסטרטגיית תמלוגים", "תהליכי שינוי ארגוני", "היבטים פסיכולוגיים בקבלת החלטות" ו"יחסי העסקה וארגוני עובדים".

ניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה.

התנהגות ארגונית תואר שני במרכז הבינתחומי

לימודי התואר השני בהתנהגות ופיתוח ארגונים במרכז הבינתחומי הרצליה משותפים לביה"ס למנהל עסקים ולביה"ס לפסיכולוגיה, ומיועדים בעיקר לבוגרי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, מנהל עסקים, מדעי ההתנהגות או ניהול. יחד עם זאת תישקל גם מועמדותם של בעלי B.A במדעי הרוח או החברה, ובכל מקרה נלקח בחשבון גם הניסיון המקצועי (ובפרט הניהולי) של כל מועמד. בחלק מהמקרים נדרשים לימודי השלמה.

בין קורסי החובה: העברת מסרים אפקטיבית בעולם העסקים, פסיכולוגיה חיובית בארגונים וסוציולוגיה ארגונית.

בין קורסי הבחירה: יצירתיות בארגונים, זהות מקצועית וניהול תקשורת שכנועית בארגונים.

בין הסדנאות ההתנסותיות שמהוות חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים: מיינדפולנס בניהול וייעוץ בארגונים גלובליים.

ניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה.

המכללה האקדמית נתניה

המכללה המובילה באזור השרון מציעה מסלול לימודים מקיף לקראת תואר שני בהתנהגות ארגונית ללא תזה. בין השאר נלמדים תכנים בתחומים כמו פסיכולוגיה ארגונית, סוציולוגיה ארגונית, מימון, מערכות מידע, שיווק ועוד.

המסלול מיועד לבעלי תואר ראשון עם ממוצע 80 ומעלה, ונפרש על פני שנתיים מלאות (כולל סמסטר קיץ בין שנה א' ל-ב').

במכללה האקדמית נתניה הלימודים מתקיימים במתכונת של פעמיים בשבוע (יום אחד אחה"צ + יום שישי) ונפרסים על פני חמישה סמסטרים (כולל אחד בקיץ).

תנאי קבלה: תואר ראשון עם ציון 80 או יותר. מועמדים חסרי רקע מתאים יידרשו ללימודי השלמה אותם יש לעבור עם ציון 70 ומעלה.

התוכנית היא ללא תזה, ובין הקורסים הנלמדים: הנעה ותגמול בעבודה, מיומנויות בניהול בינאישיות, טיפוסי אישיות ובחירת קריירה, וסוגיות בתורת ההחלטות.

הקריה האקדמית אונו

בקריה האקדמית אונו ישנו תואר שני במנהל עסקים עם התמחות הנקראת "לימודי ניהול הארגון".

במסגרת התמחות זו ישנן 2 תת התמחויות: ייעוץ ארגוני וניהול ארגוני. מומלץ להיעזר באופציה של ייעוץ לימודים חינם לשם הרכבת תוכנית לימודים מיטבית.

המרכז האקדמי פרס

במרכז האקדמי פרס ישנו תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ והתנהגות ארגונית.

במסגרת ההתמחות בייעוץ והתנהגות ארגונית במרכז האקדמי פרס ניתן ללמוד 5 קורסי בחירה או יותר המקנים ידע מתקדם וכלים יקרי ערך בתחום.

בין האפשרויות: לחץ ושחיקה בעבודה, פתרון בעיות בחברה בצמיחה, ניהול חדשנות ויצירתיות, אינטליגנציה רגשית בעבודה והתנהגות לא נאותה בארגונים.

המרכז הבינתחומי הרצליה

על התוכנית של לימודי תואר שני בהתנהגות ופיתוח ארגונים במרכז הבינתחומי הרצליה אחראים במשותף ביה"ס למנהל עסקים וביה"ס לפסיכולוגיה של המכללה המוערכת, ובהתאם הלימודים מקנים ידע יקר ערך הן בכל הקשור לפן הפסיכולוגי של ההתנהגות הארגונית והן בכל הקשור להשלכות העסקיות של מרכיב זה, ובנוסף שמים דגש על בניית אנשי מקצוע האמונים על פיתוח ארגונים מכל הסוגים – גלובליים ומקומיים, במגזר העסקי, הציבורי או החברתי, ובכל שלב התפתחותי.

המסלול מיועד לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה, מנהל עסקים, ניהול או מדעי ההתנהגות אבל במקרים מסוימים מתקבלים אליו גם בעלי B.A אחר במדעי הרוח או החברה. חלק מהמתקבלים ללימודים נדרשים לעבור קורסים שונים לפני תחילת לימודי ההסמכה עצמם – ובפרט בסטטיסטיקה, פסיכולוגיה חברית ושיטות מחקר. ניסיון מקצועי/ ניהולי/ מנהיגותי מהווה יתרון מבחינת ועדת הקבלה.

ישנו מסלול עם תזה ומסלול עם עבודת גמר, ובשניהם נלמדים קורסי חובה דוגמת "פסיכולוגיה חיובית בארגונים", "העברת מסרים אפקטיבית בעולם העסקים" ו"הערכת והטמעת התערבויות ארגוניות", קורסי בחירה ובהם "ייעוץ ארגוני ליזמים ולחברות היי-טק", "פיתוח מנהיגות ארגונית" ו"זהות מקצועית", ישנם 2 פרקטיקומים (אחד בכל שנה), סדנאות שבהן יכולים הסטודנטים להתנסות בפועל וליישם את החומר התיאורטי שלמדו (למשל "הנחיית קבוצות" ו"מיינדפולנס בניהול") ובסופן של שנתיים עבודת גמר או תזה (שאותה ניתן לדחות לשנה שלישית).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן