לימודים בישראל

תואר שני בחינוך מיוחד במכללת בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל היא אחת הוותיקות בישראל וגם אחת המוערכות. במיוחד זוכה בית ברל לשבחים על הרמה הגבוהה של לימודים אקדמיים בתחומים של לימודי חינוך והוראה, ובאופן טבעי גם בכל הקשור לחינוך מיוחד – שזוכה לתשומת לב נרחבת בשנים האחרונות לאור ההבנה כי חשוב מאוד לשלב ילדים בעלי צרכים מיוחדים ולקויות למידה במסגרת מערכת החינוך – מציעה בית ברל מסלולי לימודי חינוך מיוחד מקיפים ומעמיקים. אחד מהם הוא המסלול המוביל אל תואר שני M.Ed בליקויי למידה: הערכה והתערבות חינוכית.

למה כדאי ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד בבית ברל?

כאמור בית ברל הינו אחד ממוסדות הלימוד המובילים בכל הקשור ללימודי חינוך והוראה. הוא החל לפעול כבר ב-1949 כחלק מהחזון של ברל כצנלסון (שנפטר ב-1944) להפוך את החינוך לאחת מאבני היסוד של הציונות ושל הישוב המתחדש בארץ. ב-1970 הוכר בית ברל כמוסד לימודים אקדמי, וכיום לומדים במכללה השוכנת מעט צפונית לכפר סבא, בלב מרחב ירוק ומרחיב נשימה, למעלה מ-10,000 סטודנטים.

גם הפקולטות לאמנויות ולחברה ותרבות זכו לאורך השנים לשבחים רבים ומושכות אליהן סטודנטים וסטודנטיות ברמה גבוהה מאוד, אולם גולת הכותרת בבית ברל הם לימודי ההוראה והחינוך אותם מציעה הפקולטה לחינוך.

לצד מסלולים מגוונים להכשרת מורים וגננות מתקיימים בבית ברל גם לימודי תואר שני בחינוך בכמה וכמה תוכניות מתקדמות ואיכותיות במיוחד, ואחת מהן היא כאמור התואר השני בליקויי למידה.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל אל לימודי תואר שני בחינוך מיוחד בבית ברל יש להשלים לימודי תואר ראשון בתחום החינוך המיוחד עם ציון של 85 או יותר. תנאי הכרחי נוסף הוא תעודת הוראה ועוד תנאי מהותי הוא ניסיון בן 3 שנים ומעלה בעבודה עם ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים, בין אם בהוראה ובין אם במסגרת חינוכית-טיפולית.

תנאים נוספים הם ציון 80 ומעלה בקורסים בסטטיסטיקה ושיטות מחקר וכן אנגלית אקדמית ברמת פטור. מועמדים שלא עומדים בשני התנאים האחרונים יכולים לעבור קורסי השלמה בסטטיסטיקה ושיטות מחקר ו/או אנגלית על מנת להגיע לרף הנדרש.

בעלי תואר ראשון מתחומים אחרים – חינוך, הוראה, פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי ומקצועות פרא-רפואיים – יכולים גם הם לעבור קורסי השלמה בתחום החינוך המיוחד ועל סמך לימודים אלה להתקבל אל המסלול המוביל לתואר שני. בכל מקרה תעודת הוראה וניסיון של 3 שנים בעבודה עם ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים הם תנאים הכרחיים על מנת להתקבל אל לימודי תואר שני בחינוך מיוחד בבית ברל.

מבנה הלימודים

הלימודים נמשכים שנתיים. בסמסטר א' של השנה הראשונה ישנו יום לימודים מלא ועוד יום לימודים החל מהשעה 14:00. בשלושת הסמסטרים הנותרים הלימודים הם במתכונת של יום מלא אחד בשבוע (יום רביעי).

מטרות תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים פותחה על מנת לספק לסטודנטים ולסטודנטיות כלים פרקטיים וידע תיאורטי עדכני ורחב היקף בכדי לשלב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וליקויי למידה במערכת החינוך ה"רגילות", וזאת מתוך תפישה כי לשילוב זה יש תועלת חברתית וחינוכית גם יחד.

על מנת שהשילוב יתבצע באופן מושכל מתעמקים הסטודנטים בנושא ליקויי הלמידה על מנת להבין טוב יותר את המורכבות שלהם, רוכשים כלים המאפשרים להם להעריך את התפקוד והיכולות של התלמידים לקויי הלמידה ומפתחים מומחיות של ממש בכל הנוגע להתערבות פרטנית ומערכתית כדי לפוגג קשיים שנוצרים הן מבחינת בתי הספר והן מבחינת התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים.

בין הקורסים במסגרת תואר שני בחינוך מיוחד בבית ברל: היבטים רגשיים חברתיים של ילדים עם ליקויי למידה, סוגיות מתקדמות בהערכה של קשיים במתמטיקה, הורות והדרכת הורים לילדים עם הפרעות קשב וליקויי למידה, ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן