לימודים בישראל

תואר שני בחשבונאות

חשבונאים, כלכלנים ורואי חשבון נדרשים לספק בין היתר שירותים בנושאים חשבונאיים וכלכליים מגוונים וכן ייעוץ בתחומי המיסוי ובחקיקה הרלוונטית לתחומם. בוגרי תואר ראשון בחשבונאות וכן רואי חשבון מוסמכים השואפים לרכוש ידע נוסף ומעמיק יוכלו לעשות זאת במסגרת לימודי תואר שני בחשבונאות. צעד זה יכול לפתוח דלתות חדשות מבחינת העיסוק המקצועי וכן מאפשר לשואפים בכך לעסוק גם בסוגיות חשבונאיות בין לאומיות.

לימודי חשבונאות לתואר שני

ראיית חשבון וחשבונאות הינם מקצועות מתפתחים, שאינם שוקטים על השמרים. תקנים חשבונאים וניהול כספים בחברות גדולות מתבססים על ידע עדכני וברמת העמקה גבוהה. מנהלי כספים, יועצים פיננסיים ורואי חשבון בכירים יהיו בדרך כלל בעלי תואר מתקדם, המקנה כלים נוספים וידע פרקטי שאינם נחלתם של בוגרי התואר הראשון. תכנית לימודי חשבונאות לתואר שני כוללת קורסים מעמיקים, אך בנוסף לכך – גם עדכניים, וכאלה המתבססים על דוגמאות משדה החשבונאות בארץ ובעולם.

תכנית הלימודים

אילו קורסים ניתן למצוא בתואר השני בחשבונאות? על אילו נושאים שמים דגש במהלך הלימודים? בין השאר מעניקים לסטודנטים כלים מתקדמים בתחומים כגון ניהול השקעות וניהול סיכונים, התמודדות עם מורכבות המאפיינת מהלכי מיזוגים ורכישות, מהלכי הנפקות, חיתומים. במרבית מוסדות הלימודי יקבל הסטודנט לתואר שני ידע רב בתקני החשבונאות המקובלים בעולם לרבות IFRS, פעילות בהשקעות בבורסות ובשווקי ההון בעולם, ביקורת מתקדמת בנושאים חשבונאיים לרבות זיהוי כשלים, שחיתות, מעשי הונאה מתוחכמים וכן פיתוח מנגנוני הגנה למניעת כשלים.

נושאים חשובים נוספים כוללים דרכים להערכת שווי של נכסים ושל חברות, אתיקה עסקית, היבטים פנסיוניים לרבות מיסוי ואקטואריה, התמודדות עם סיכונים פיננסיים, מט"ח ועסקאות מורכבות. בחלק ממסלולי הלימוד ניתן לשלב גם קורסים מעשיים לצד קורסים תיאורטיים ומרבים להשתמש בדוגמאות מחושיות מהשנים האחרונות.

תחומי התמחות

ככלל, מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה מציעים שתי אפשרויות לימוד לתואר שני הקשורים לחשבונאות. המסלול הראשון הינו תואר שני בחשבונאות המוצע לרואי חשבון מוסמכים. השני הוא תואר שני במנהל עסקים, עם התמחות בחשבונאות.

תנאי קבלה לתואר שני בחשבונאות

על מנת להתקבל לתואר שני בחשבונאות יש צורך ברקע מתאים המבוסס על תואר ראשון בחשבונאות או בתחומים כגון כלכלה, מנהל עסקים, ראיית חשבון. בחלק ממוסדות הלימוד להשכלה גבוהה תישקל מועמדותם של בוגרי תואר ראשון החסרים ידע בחשבונאות בתנאי שישלימו קורסים בתחום זה.

משך זמן הלימודים

תקופת הלימודים לתואר השני בחשבונאות יכולה להתפרס על פני שנה אחת או שנתיים. הכל בהתאם למסלול הנבחר ולמוסד הלימודים שבו בחרתם. במידה ויש צורך בלימודי השלמה, הדרך לקבלת התואר השני תהיה, כמובן, ארוכה יותר.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני

אפשרויות התעסוקה לבוגרי התואר השני בחשבונאות כוללות בין היתר – אפשרות לעבוד כרואה חשבון בכיר בחברות גדולות לצד אפשרות להקים חברה לשירותי ייעוץ פיננסי. קיימת אפשרות ללוות חברות בתהליכי מיזוגים ורכישות לרבות ליווי של חברות רב לאומיות ותאגידים גדולים. בין הבוגרים ניתן למצוא כאלה הנושאים תפקידי ניהול בכירים, כסמנכ"לים וכמנכ"לים בחברות מהגדולות במשק וכן בבנקים, בבתי השקעות, בגופים מוסדיים כגון קרנות פנסיה.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה רבות גם בחו"ל ויש גם כאלה שעוסקים בתפקידי ביקורת, איתור כשלים במערכות פיננסיות של חברות מורכבות ויש גם המקבלים מינויים בכירים כגון דירקטורים (פנימיים או חיצוניים). רואי חשבון וחשבונאים בכירים בעלי תואר שני יכולים ללוות גם מהלכים פיננסיים מורכבים כגון הנפקה של חברה והפיכת חברה מפרטית לציבורית, ייעוץ לצורך פרסום תשקיפים וחיתום, ניהול מערכי כספים ברשויות, ארגונים וחברות וכן ביצוע הערכות שווי לחברות גדולות.

חלק מהבוגרים משתלבים גם בתחומים נוספים כגון ייעוץ מס לבכירים, ביצוע תכנוני מס לחברות וליחידים, ליווי משאים ומתנים בין גופים כלכליים רבי עוצמה וכן התוויית מדיניות בנושאי כספים, ניהול סיכונים והתנהלות בסביבת אי וודאות עסקית תוך שימוש בכלים מתחום תורת המשחקים.

מוסדות לימודים לתואר שני בחשבונאות

באילו מוסדות לימוד ניתן ללמוד לתואר שני בחשבונאות? מוסדות הלימוד הנבחרים כוללים למשל את אוניברסיטת תל אביב היוקרתית וכן את האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בר אילן. ניתן ללמוד תואר מסוג זה גם במסלול האקדמאי של המכללה למנהל וכן במרכז האקדמאי פרס, בו ניתן ללמוד במסלול לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן