לימודים בישראל

תואר שני ביחסים בינלאומיים

עבור המתעניינים בלימודים לקראת תואר שני, לימודי יחסים בינלאומיים הם תחום קורץ: בעולם שבו כל מדינה מתנהלת בין השאר על פי יחסיה עם מדינות רבות אחרות, ומושפעת עד מאוד מהמתרחש בעולם באופן כללי – בפן המשפטי, הכלכלי, הפוליטי והחברתי – אך טבעי הוא שאנשי המקצוע האיכותיים בתחום הנקרא "יחסים בינלאומיים" (ואשר משויך למדעי המדינה וזוכה לתשומת לב ניכרת במסגרת לימודי מדעי החברה) ישובצו בתפקידים בעלי עניין רב.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר שני ביחסים בינלאומיים הן אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה העברית.

במרכז הבינתחומי הרצליה מוצעים לימודי תואר שני במדעי המדינה עם התמחות ביחסים בינלאומיים, ואם אתם חושקים באופציה של תואר שני ביחסים בינלאומיים ניתן ללמוד גם בחו"ל – למשל בביה"ס האמריקאי למוסמכים שבפריז (AGS).

מה כוללים לימודי תואר שני ביחסים בינלאומיים?

התוכניות השונות לתואר שני ביחב"ל עוסקות במגוון רחב של נושאים: הגות פוליטית בינ"ל, זכויות אדם, דיפלומטיה, משפט בינלאומי, כלכלה פוליטית, איכות סביבה בראי הגלובליזציה, אסטרטגיה, ניתוח השוואתי של צורות ממשל, ביטחון בינלאומי, פשע מאורגן חובק עולם ועוד.

התוכנית של האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה העברית ידועה ברמה הגבוהה במיוחד של לימודים אקדמיים בה ובפרט בתחום מדעי החברה.

באוניברסיטה ותיקה זו מוצעים מסלול ללא תזה – אליו מתקבלים בוגרי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים (עם ציון 87 ומעלה) וגם בוגרי תארים ראשונים אחרים (גם כן עם ממוצע 87 ומעלה ובכפוף ללימודי השלמה) – ומסלול ללא תזה שאליו רף הקבלה הוא ציון 82 בלימודי תואר ראשון (בין אם ביחסים בינלאומיים ובין אם בתחום אחר).

על מנת להישאר במסלול המחקרי (עם התזה) שממנו ניתן להמשיך גם לדוקטורט יש לסיים את שנה א' עם ממוצע 88 ומעלה ועם קורסים בהיקף 15 נ"ז לפחות, וכן להציג ציון 90 או יותר בעבודה הסמינריונית. כמו כן יש למצוא מנחה לעבודת התזה.

התוכנית של אוניברסיטת חיפה

כאמור עבור המתעניינים בלימודי תואר שני יחסים בינלאומיים הוא תחום מרתק ובפרט מומלץ ללמוד אותו באוניברסיטת חיפה המתאפיינת הן ברמת לימודים גבוהה והן בפלורליזם תרבותי שמהווה מצע מצוין ללימודים בעלי אופי בינלאומי.

גם באוניברסיטה זו ניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה. הבחירה יכולה להתבצע עד סוף השנה הראשונה ללימודי תואר שני.

בעלי תואר ראשון במדעי המדינה נדרשים לציון 82 ומעלה כדי להתקבל למסלול עם תזה וציון 80 ומעלה עבור המסלול ללא התזה.

עבור מועמדים בעלי תואר ראשון אחר רף הקבלה הוא ציון 80 בכל התואר וציון 76 ומעלה בכל חוג (אם למדו באופן דו חוגי), ובנוסף הם נדרשים לעבור לימודי השלמה בהיקף של 30 נ"ז. לימודי ההשלמה כוללים קורסים כגון מבוא לממשל ופוליטיקה, מבוא ליחסים בינלאומיים, שיטות מחקר ועוד, ויש לעבור אותם תוך שנה אחת בממוצע משוקלל של 80 ומעלה.

תוכנית הלימודים של התואר עצמו כוללת 7 קורסים ובנוסף כתיבת תזה, או לחילופין 9 קורסים וכתיבת עבודת גמר.

בין הקורסים: גישות ואסכולות ביחב"ל (קורס אותו יש לעבור עם ציון 86 כדי להיכלל במסלול עם התזה) ושיטות מחקר (הציון המינימלי בקורס זה על מנת להיכלל במסלול עם התזה הוא 80).

מה דעתכם על לימודים בפריז?

פריז היא לא רק מרכז לימודים לסטודנטים מכל רחבי העולם אלא גם עיר אטרקטיבית מאוד באופן כללי, כך שלימודי תואר שני ביחסים בינלאומיים בעיר האורות יכולה להיות חוויה מלהיבה במיוחד.

הלימודים ב-AGS מתנהלים בשפה האנגלית. החיסרון העיקרי הוא העלות הגבוהה שלהם ושל המחיה בצרפת.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן