לימודים בישראל

תואר שני בייעוץ ארגוני במכללה למנהל

לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני במכללה למנהל מתקיימים במסגרת תוכנית לימודים ייחודית שמטרתה הכשרת יועצים ארגוניים ברמות הגבוהות ביותר. חשיבותם ההולכת וגוברת של ארגונים בתחומים שונים, והפיכתם לגופים גדולים, רחבי היקף ומרובי זרועות מחייבת אותם להיעזר בידע ובכלים של אנשי מקצוע בתחום הייעוץ והפיתוח הארגוני, כך שבאופן טבעי הביקוש לשירותיהם של אותם אנשי מקצוע, ובפרט הטובים שבהם, הולך וגובר אף הוא.

לימודים אקדמיים במכללה למנהל

לימודי ייעוץ ארגוני לתואר שני במכללה למנהל מתקיימים למעשה במוסד הנקרא "המסלול האקדמי המכללה למנהל" – וזאת כדי להבחין בינו לבין המכללה למנהל שבה לא מתקיימים לימודים אקדמיים.

כיום, פרט לשם, אין קשר בין שני מוסדות הלימוד, אם כי המסלול האקדמי המכללה למנהל צמח מתוך המכללה למנהל שהינה אחת הוותיקות בארץ. היא החלה לפעול בת"א כבר בשנת 1962 כגוף המתמקד בהכשרה מקצועית בתחומי המזכירות, הנהלת החשבונות וכו', וכעבור 16 שנה קיבלה אישור מהמל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) להציע גם מסלולי לימוד אקדמיים.

ב-1992 נפרדו דרכיהן של "המכללה למנהל" ושל המסלול האקדמי אשר שמר גם על השם "המכללה למנהל" ובהתאם כיום שמו המלא של מוסד הלימודים שבתשנ"ו עבר לקמפוס רחב ידיים בראשל"צ הוא "המסלול האקדמי המכללה למנהל". זוהי גם המכללה הגדולה ביותר בארץ ובין השאר לומדים בה למעלה מ-2,000 סטודנטים לתואר שני.

מי זקוק לתואר שני בייעוץ ארגוני?

חשוב לציין כי נכון לימינו אנו, אין חובה לאחוז בתואר שני בייעוץ ארגוני על מנת לעסוק במקצוע, ולמעשה יכול אדם להכריז על עצמו כ"יועץ ארגוני" או "יועץ ארגוני בכיר" גם ללא לימודי תואר ראשון בתחום זה או בכלל – וזאת למרות נסיונות שונים להסדיר את התחום באמצעות חקיקה שתוביל לאקדמיזציה.

יחד עם זאת, לנוכח ההבדל הבלתי מבוטל בין מי שחווה לימודים איכותיים בתחום לבין מי שלא, אין ספק שרכישת תואר שני בייעוץ ארגוני במכללה למנהל פותחת עבור הבוגרים דלתות רבות בשוק התעסוקה הרלוונטי, הן כשכירים והן כאנשי מקצוע עצמאיים.

תנאי קבלה ללימודי תואר שני בייעוץ ארגוני במכללה למנהל

תנאי הסף לקבלה אל לימודי ייעוץ ארגוני לתואר שני הוא תואר ראשון עם ציון 75 או יותר. בנוסף על כל מועמד להציג ניסיון רלוונטי וכן חיבור שבו הוא מפרט מהן ציפיותיו מהלימודים ומדוע הוא רואה עצמו מתאים להם.

לאח מכן עוברים המועמדים בעלי הפוטנציאל להתקבל ולהצליח ראיון אישי ו-ועדת קבלה, ומתוכם נבחרים אלה המתאימים ביותר.

לימודי תואר זה מחייבים ידע התחלתי ובפרט זה הנרכש בקורסים סטטיסטיקה א' + ב', מבוא לשיטות מחקר, מבוא להתנהגות ארגונית ומבוא לפסיכולוגיה. בהתאם חלק מהסטודנטים המתקבלים לתוכנית נדרשים לעבור לימודי השלמה, חלקם עוד לפני לימודי התואר עצמו וחלקם במהלך שנה א', במקביל לקורסים בתחום הייעוץ הארגוני.

מבנה תוכנית הלימודים

היקף לימודי תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני במכללה למנהל הוא 45 נקודות זכות. התוכנית בנויה כך שניתן יהיה להשלים אותה תוך שנתיים. מי שזקוק לזמן נוסף רשאי להשלים את החובות האקדמיים תוך 4 שנים (ובמקרים חריגים ובאישור ועדת ההוראה עוד שנה אחת, אך לא מעבר לכך).

ניתן לבחור בין מספר התמחויות: ייעוץ פנים ארגוני, הנחיית קבוצות, אימון ניהולי וייעוץ ארגוני מחקרי. כמו כן קיימת התמחות מיוחדת למנהלים הנמשכת שנה קלנדרית אחת בלבד. יודגש כי לא בכל שנה נפתחות כל ההתמחויות.

בין הקורסים הנלמדים במסגרת התואר: "לחץ ושחיקה – התופעות ודרכי התמודדות עימן", "התערבות קצרת מועד", "התנהגות לא נאותה בארגונים" ו"פסיכודיאגנוסטיקה ארגונית".

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן