לימודים בישראל

תואר שני בייעוץ חינוכי

תחום החינוך וההוראה קרוב ללבכם? מעוניינים במקצוע משמעותי אשר יכול לשנות חייהם של תלמידים ולתמוך בהם בתקופה המשמעותית והמעצבת ביותר בחייהם? רוצים לקחת חלק בייעוץ ותמיכה בצוות בית הספר והורי התלמידים? כנראה שתואר שני בייעוץ חינוכי הוא הבחירה המתאימה עבורכם.

ייעוץ חינוכי ניתן ללמוד הן במסגרת לימודי חינוך והוראה לתואר ראשון והן במסגרת תואר שני, אך על מנת שתוכלו לעבוד כיועצים חינוכיים במערכת החינוך נדרש תואר שני בייעוץ חינוכי, ותעודת הוראה ממוסד מוכר להכשרת עובדי הוראה בארץ או בחו"ל.

היועץ החינוכי הוא הגורם אשר מסייע לתאם ולחבר בין צרכי התלמיד הבודד והמערכת בכללותה. הוא מייעץ לתלמידים, להורים ולצוות בית הספר באופן שוטף ובמקרים חריגים, מסייע במצבי משבר וחירום ומקיים הדרכות לצוות בית הספר מעת לעת. בממשק שלו מול התלמיד, היועץ החינוכי הוא הגורם אשר תפקידו לסייע לתלמיד למצות את הפוטנציאל האישי, החברתי והלימודי שלו.

תפקידו של היועץ החינוכי בישראל הוא לסייע לתלמידים בבית הספר למצות את הפוטנציאל שלהם בתחום האישי, החברתי והלימודי, תוך כדי שהוא רואה לנגד עיניו הן את התלמיד הבודד והן את המערכת בכללותה. באופן מעשי, היועץ עוסק בייעוץ לתלמידים, להורים ולצוות בית הספר, מסייע במצבי משבר וחירום, וכן עוסק בהדרכת צוות בית הספר.

עבודה כיועץ חינוכי מאפשרת השתלבות במסגרות שונות ובמערכת החינוך הן בתפקידים ניהוליים של ראשי צוותים והן בעבודה ישירה מול תלמידים ונוער בסיכון.

» למדריך המלא בנושא: לימודי ייעוץ חינוכי

מה כוללים לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני?

נושאי הלימוד כוללים בין היתר את הקורסים הבאים: עקרונות הייעוץ החינוכי, מיומנויות ייעוץ, התפתחות הילד והמתבגר, סוגיות רב תרבותיות בייעוץ, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, ייעוץ מערכתי, התייעצות עם מורים והורים ופיתוח אקלים מיטבי, התערבויות פרטניות, קבוצתיות ומערכתיות. פסיכולוגיה התפתחותית של גיל ההתבגרות ושל גיל הילדות, פסיכופתולוגיה חינוך מיוחד ולקויות למידה, תהליכים קבוצתיים, תאוריות בייעוץ חינוכי, תאוריות אישיות, מתודולוגיה ולימודי תשתית, נושאי תשתית בייעוץ חינוכי, ייעוץ ממוקד אוכלוסייה, כלים בשירות היועץ, עבודה מעשית (פרקטיקום) ועבודת גמר יישומית.

מהם תנאי הקבלה ללימודי ייעוץ חינוכי?

תנאי הקבלה ללימודי ייעוץ חינוכי משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם באופן כללי ניתן לומר כי ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי נדרשים תואר ראשון ממוסדות אקדמיים ישראליים, בחינוך, ייעוץ חינוכי או מספר חוגים נוספים (אשר משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו), בממוצע הנע סביב 85 (משתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו), תעודת הוראה, ניסיון מעשי בעבודה חינוכית וידע באנגלית ברמה גבוהה (בדרך כלל ידרש ידע באנגלית ברמה של מתקדמים 2 או פטור למטרות אקדמיות).

היכן ניתן ללמוד לתואר שני בייעוץ חינוכי?

מוסדות החינוך בהם תוכלו ללמוד לתואר שני בייעוץ חינוכי פרושים על פני כל הארץ, וכוללים הן מכללות והן אוניברסיטאות.

 • תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן – בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר אילן, מוצעים לימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי במסלולי תואר שני עם תזה ותואר שני ללא תזה. תוכלו למצוא שם גם מסלול ייחודי של לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי (MA) בשילוב לימודי תעודה בטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי (CBT). כל התכניות מתמקדות בהרחבת הידע התיאורטי והיישומי בתחומי הידע המרכזיים של המקצוע, פיתוח מיומנויות לביצוע מחקרים בתחום הייעוץ, ופיתוח מיומנויות התערבויות פרטניות, קבוצתיות ומערכתיות.
 • תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל – במכללה האקדמית בית ברל מוצעים לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני. לתכנית מודל הדרכה ייחודי המלווה את הסטודנטים בהתנסויות המעשיות שלהם לאורך כל השנה. הלימודים אורכים שנתיים ומתקיימים בהיקף של 27 שעות לימודים שבועיות, וכוללים גם 330 שעות התנסות מודרכת בבתי הספר.
 • תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת תל אביב – באוניברסיטת תל אביב מוצעים שני מסלולי לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני – מסלול עם עבודת גמר ומסלול ללא עבודת גמר, וכן שלוש מגמות לימוד : ייעוץ חינוכי, ייעוץ חינוכי עם התמחות בגיל הרך וייעוץ חינוכי עם התמחות בילדים עם צרכים מיוחדים.
 • תואר שני בייעוץ חינוכי במכללת אורנים – הפקולטה ללימודים מתקדמים מציעה לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. הלימודים כוללים תהליכי למידה תיאורטיים וסדנאיים, וכן עבודת שדה. בין הנושאים הנלמדים : היכרות עם תכניות התערבות ייעוציות עדכניות, למידה אודות עבודה בצוות ועוד.
 • תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית לישראל ברמת גן – המכללה האקדמית לישראל ברמת גן מציעה מסלול לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי הכולל לימודים של יום אחד או שבועיים בשבוע אשר מאפשרים המשך עבודה במשרה מלאה, ושילוב של ידע קלאסי עם כלים עדכניים ומיומנויות חשובות בתחום הייעוץ בחינוכי.
 • לימודי ייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל – לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני. תכנית הלימודים של בית ברל צברה ותק של שלושים שנה של הכשרת יועצים .
 • לימודי ייעוץ חינוכי במכללת אורנים – בפקולטה ללימודים מתקדמים מציעה מכללת אורנים לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. במסגרת הלימודים נדרשים הסטודנטים להתנסות בבתי הספר, להיכרות עם תכניות התערבות יעוציות עדכניות, למידה אודות עבודה בצוות רב-מקצועיות ועוד. הידע נרכש באמצעות תהליכי למידה תאורטיים, סדנאיים, וכן במסגרת עבודת שדה.
 • לימודי ייעוץ חינוכי במכללה האקדמית עמק יזרעאל – לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי במסגרת המחלקה ללימודי התואר השני בייעוץ חינוכי, בדגש על לימודי משפחה והורות, למידת תהליכים מערכתיים, הנחיית קבוצות וטיפול פרטני.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן