לימודים בישראל

תנאי קבלה – תואר שני בייעוץ חינוכי

לפניכם פירוט תנאי קבלה למסלולים השונים של לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני במוסדות נבחרים בישראל.

תנאי קבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי

תנאי הקבלה באוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב תנאי הקבלה הם השלמת לימודי תואר ראשון עם ציון של 87 או יותר. בנוסף נדרשים המועמדים לעבור מבחן פטור בסטטיסטיקה לקראתו ניתן ללמוד בקורס מיוחד. חלק מהמועמדים מזומנים לראיונות קבלה, ובכל מקרה נלקח בחשבון גם הרקע של כל מועמד, כשבחלק מהמקרים מאפשר רקע זה קבלה באופן חריג גם למי שציונו במסגרת התואר הראשון נמוך מהרף האמור.

תנאי הקבלה במכללת בית ברל

במכללה האקדמית השוכנת בסמוך לכפר סבא רף הקבלה הוא ציון 85 במסגרת התואר הראשון. בנוסף נדרשות תעודת הוראה (בתנאים מסוימים ניתן להתקבל גם בלעדיה, אולם חובה להשלים לימודים לקראת תעודה זו במהלך שנת הלימודים הראשונה של התואר השני) ואנגלית ברמה של פטור.

תנאי הכרחי נוסף הוא ניסיון של שלוש שנים ומעלה, בתחום החינוך או בכל עיסוק המשיק לתחום זה. חלק מהמועמדים יידרשו לעבור לימודי השלמה, ובפרט יש להשלים קורס בסטטיסטיקה עוד לפני שמתחילים לימודי תואר שני.

תנאי הקבלה באוניברסיטת חיפה

על מנת להתקבל אל לימודי ייעוץ חינוכי לתואר מוסמך באוניברסיטת חיפה יש להיות בעלי ממוצע 85 ומעלה בכל אחד מהחוגים שנלמדו במסגרת התואר הראשון, וכן ציון 75 או יותר בבחינת כניסה באנגלית.
* חלק מהמועמדים יזומנו לראיון (אישי/קבוצתי).

תנאי הקבלה במכללה האקדמית לישראל

אופציה נוספת של לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי היא המכללה האקדמית לישראל השוכנת ברמת גן. תנאי הקבלה במכללה זו הוא ציון של 80 ומעלה במסגרת לימודי התואר הראשון בתחומים הבאים: לימודי חינוך והוראה, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי ההתנהגות וקלינאות תקשורת. מועמדים מתחומים אחרים בעלי ציון 80 ומעלה יוכלו להתקבל ולעבור לימודי השלמה במשך שנה.
* בכל מקרה נדרשים 2 מכתבי המלצה. תהליך המיון כולל גם ראיון אישי.

תנאי הקבלה באוניברסיטת בר אילן

תנאי קבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן הוא ציון 87 במסגרת לימודי התואר הראשון, שתי המלצות וכן ניסיון בעבודה עם בני נוער, ילדים, מתבגרים או מבוגרים צעירים.

תנאי הקבלה באוניברסיטת בן גוריון

באוניברסיטה הדרומית דורשים ציון 85 או יותר מבעלי תארים ראשונים מאוניברסיטאות וציון 90 או יותר למי שלמד את התואר הראשון במכללה.

התוכנית המוצעת באוניברסיטת בן גוריון מתאימה במיוחד למי שלמד חינוך, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות או פסיכולוגיה, אבל גם בוגרים של תארים אחרים רשאים להגיש מועמדות ועשויים להתקבל בכפוף להשלמת קורסים הכרחיים.
* המועמדים המתאימים יזומנו לראיון שמהווה גם הוא תחנה חשובה בהליך המיון.

תנאי הקבלה במכללת קיי

תנאי קבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי במכללה השוכנת בבאר שבע הם: תעודת הוראה, ציון 85 או יותר במסגרת התואר הראשון, ניסיון של שלוש שנים ומעלה בהוראה, שתי המלצות ומעבר ראיון קבלה.

תנאי הקבלה במכללת סכנין להכשרת עובדי הוראה

גם במכללת סכנין, המתמחה בהכשרת עובדי הוראה במגזר הערבי, מבקשים תעודת הוראה, שלוש שנות ניסיון בהוראה ושתי המלצות. באופן טבעי נלקחים בחשבון ציוני התואר הראשון וכן השני (אם נלמד כזה), וכן ישנו ראיון קבלה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן