לימודים בישראל

תואר שני בכימיה

בישראל פועלות כמאתיים חברות בתחום הכימיה, ורובן ככולן נמצאות בחזית הטכנולוגיה, עוסקות בנושאים חדשניים שמשנים את העולם כמו אנרגיה ירוקה וביו-טכנולוגיה וקשורות קשר הדוק גם לתעשיות קלאסיות כמו התעשייה הבטחונית או תעשיית התרופות ובסך הכל היקף הייצור שלהן נאמד במיליארדי דולרים בשנה. בעלי תואר שני בכימיה משתלבים בתפקידי מפתח בחברות מובילות בענף חיוני זה ונהנים לא רק משכר נאה אלא גם מעבודה מרתקת ומאפשרות להשפיע משמעותית על האופן בו ייראו החיים של כולנו.

מה לומדים במסגרת תואר שני בכימיה?

לימודי תואר שני בכימיה מקנים ידע וכלים בתחומים כמו ננו חלקיקים, אטומים ומולקולות, תהודה מגנטית גרעינית, קינטיקה אלקטרו כימית, כימיה של פולימרים, סוכרים וביו פולימרים ועוד ועוד.

בין הנושאים אותם ניתן ללמוד במסגרת לימודי כימיה לתואר שני ניתן למצוא את הנושאים הבאים: תרופות חדשות המבוססות על סוכרים, מנגנוני מוליכות בממיסים מעורבים, צברים אטומיים מולקולריים והנדסה גבישית (הדוגמאות לקוחות מהמסלול שמציעה אוניברסיטת תל אביב).

תחומי המחקר האפשריים הם כימיה קואורדינטיבית, כימיה ביו פיסית, טכנולוגיה סביבתית, ננו טכנולוגיות, חומרי טבע כימיה ביו אורגנית, חומרים אנטי סרטניים, אלומות מולקולריות, מצבי רזוננס, אופטיקה קוונטית, כימיה קוונטית ועוד.

תואר שני בכימיה באוניברסיטת תל אביב

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בבית הספר לכימיה של אוניברסיטת תל אביב הם תואר ראשון של מקצועות לימוד רלוונטיים עם ממוצע של 80 ומעלה, מעבר ראיון אישי ומציאת מנחה. בחלק מהמקרים ישנו צורך גם בלימודי השלמה. מי שסיימו את לימודי התואר הראשון עם ממוצע גבוה מ- 90 רשאים להירשם למסלול הישיר לדוקטורט (בתנאי שיש באמתחתם שתי המלצות לא רק לגבי הצטיינות בלימודים אלא גם אודות פוטנציאל מחקרי).

הלימודים נמשכים שנתיים ועל מנת להשלים את התואר יש ללמוד קורסים בהיקף 28 ש"ס, וכן לבצע עבודת מחקר ולהגיש תזה.

אוניברסיטת תל אביב מציעה 4 מסלולי התמחות: כימיה אורגנית וביו אורגנית, פיזיקה כימית, כימיה פיזיקלית ואלקטרוכימיה וכימיה חומרים וננו-טכנולוגיות.

תואר שני בכימיה בטכניון

הלימודים לקראת תואר שני בכימיה בטכניון נמשכים שנתיים כשישנם גם מסלולים המאפשרים קבלת דוקטורט תוך 4-5 שנים. תנאי הקבלה לתוכנית הוא תואר ראשון עם ממוצע של 80 ומעלה.

במסגרת הלימודים מושם דגש רב על הפן המחקרי, ועל כן עוד לפני תחילת הלימודים על הסטודנטים למצוא חבר סגל שינחה אותם בביצוע המחקר. כמו כן מוקנות להם יכולות הוראה על מנת שיוכלו להעביר את הידע היקר גם הלאה. רוב הסטודנטים לתואר שני עובדים במהלך הלימודים כמתרגלים במעבדות.

לימודי כימיה לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון

באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד לתואר שני "רגיל" בכימיה וכן ללמוד במסלול ייחודי, המיועד לבעלי תואר ראשון בהצטיינות והמשלב תואר שני במדעי המחשב, ניהול, כימיה ובמדעי ההנדסה.

תנאי הקבלה לתוכנית הראשונה הוא ממוצע של 82 ומעלה במסגרת לימודי תואר ראשון בכימיה, כמו בטכניון גם באוניברסיטת בן גוריון מושם דגש רב על מחקר, ובפרט בממשקים שבין הכימיה לפיזיקה ולביולוגיה.

לימודי תואר שני בכימיה באוניברסיטה העברית

גם האוניברסיטה העברית מציעה לימודי תואר שני בכימיה, בחוג שנחשב לאחד המובילים בארץ.

לצד הלימודים התיאורטיים מתנסים הסטודנטים גם במחקר מעשי, אותו הם מסכמים בכתב ומציגים בעל פה בתום לימודיהם. המחקר הוא באחד התחומים הבאים: כימיה של חומרים, כימיה יישומית, כימיה אורגנית/ סינתטית, כימיה אנליטית/ אי אורגנית, כימיה תיאורטית, חישובית וכימיה פיסיקלית.

תנאי הקבלה ללימודים לקראת התואר השני בכימיה באוניברסיטה העברית הם ציון של לפחות 80 במסגרת לימודי תואר ראשון בכימיה או במקצועות לימוד המשיקים לכימיה, וכן מציאת מנחה מבין המורים בחוג.

עוד יש לציין שהאוניברסיטה העברית מציעה מסלול מיוחד להכשרת מורים לכימיה המקנה הן תואר שני והן תעודת הוראה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן