לימודים בישראל

תואר שני בכלכלה

הגידול המשמעותי במספרם של בעלי תואר ראשון בכלכלה, וההתמקצעות הבלתי פוסקת של התחום הפיננסי במגזר הציבורי והעסקי גם יחד, גורמים לכך שהביקוש לבעלי תואר שני בכלכלה הולך וגדל, ובפרט למשרות רמות דרג.

לימודי כלכלה לקראת תואר שני מתבצעים במספר מצומצם יחסית של מוסדות לימוד, ורף הקבלה אליהם גבוה למדי. גם הלימודים עצמם תובעניים – אולם התמורה כאמור גבוהה מאוד, הן מבחינת העניין, הן מבחינת היכולת לראות את החיים מנקודת מבט מקיפה ומעמיקה והן מבחינת השכר העתידי הצפוי לבוגרי תואר שני בתחום.

מוסדות הלימודים המציעים לימודי כלכלה לתואר שני בדרך כלל מציבים תנאי קבלה המורכבים מממוצע הציונים שהתקבל לאחר השלמת תואר ראשון בכלכלה, מנהל עסקים או תארים שונים אחרים. חלקם מזמנים לראיון אישי וחלקם אף כוללים ועדת קבלה מיוחדת.

לימודי תואר שני בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון

האוניברסיטה הדרומית מציעה תואר שני בכלכלה עם תזה או בלי תזה, וכן לימודים לקראת תואר שלישי בכלכלה.

מאפיין נוסף של הלימודים במחלקה לכלכלה הוא מגוון רחב של תחומי מחקר, ובהם: אקונומטריקה יישומית, כלכלה ציבורית, כלכלה התנהגותית, כלכלת פיתוח, מימון ועוד – כך שכל סטודנט יכול להביא לידי ביטוי את יכולותיו בתחומים שבהם הוא מתעניין במיוחד.

תנאי הקבלה הם תואר ראשון בכלכלה, עם ציון 85 ומעלה וממוצע 85 ומעלה בקורסים אקונומטריקה, מאקרו ומחירים. תישקל גם מועמדותם של בוגרי תארים ראשונים אחרים, גם כן בממוצע 85 ומעלה, בכפוף ללימודי השלמה שיימשכו שנה אחת. למועמדים אלה מומלץ לפנות לייעוץ לימודים חינם על מנת לדעת בדיוק מה נדרש מהם כדי להמשיך אל לימודי הכלכלה המתקדמים.

לימודי כלכלה לתואר שני באוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן מציעה למי שרוצה להתעמק בתחום של כלכלה לתואר שני ב-3 מסלולים:

 • כלכלת עסקים – עם או בלי תזה.
 • כלכלת עסקים, מימון ובנקאות – ללא תזה.
 • כלכלה עיונית – עם תזה.

בכל המסלולים מושם דגש על ניתוח תופעות כלכליות וחברתיות עכשוויות ועל הקניית כלים שיאפשרו מציאת פתרונות לבעיות שונות בתחום. כמו כן מתאפיינים הלימודים בהנחלת גישה ביקורתית וחשיבה עצמאית.

לימודי תואר שני בכלכלה באוניברסיטת תל אביב

המעדיפים את האופציה של לימודי כלכלה לקראת תואר שני בתל אביב יכולים לבחור בין 4 התמחויות ספציפיות: תיאוריה, מאקרו, כלכלה פיננסית ומיקרו יישומית. הלימודים נמשכים שנתיים וכדי לפרוש אותם על תקופה ארוכה יותר – דבר הכרחי מבחינת חלק מהתלמידים שכבר השתלב במשרות מובילות במשק ועובד שעות רבות מדי שבוע – יש לקבל אישור.

בחוג לכלכלה של אוניברסיטת תל אביב ישנו גם מסלול מואץ לתואר שני לתלמידים מצטיינים בעלי ממוצע של 92 ומעלה בקורסים הבסיסיים של התואר הראשון (קורסי הליבה) – אלה יכולים להתחיל ללמוד לתואר שני כבר במהלך השנה השלישית של התואר הראשון, במידה ולא ירצו יש אפשרות תמיד ללמוד את לימודי שוק ההון ולהתמקצע בתחום.

לימודי בנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה

במכללה האקדמית נתניה מוצע למתעניינים בלימודים גבוהים בכלכלה תואר שני ייחודי בבנקאות ושוק ההון, וזאת בעקבות הצלחת המסלול של לימודי תואר ראשון דומים והביקוש הער ללימודי המשך.

השילוב של לימודי כלכלה ושוק ההון מאפשר לבוגרים להשתלב היטב במערכת הבנקאות ולהתברג בתפקידי מפתח. בין הקורסים הנלמדים במסגרת התוכנית: תורת ההשקעות, ניהול נכסים גלובליים או הפרטת חברות, בנקאות מתמקדמת ומודלים במימון חברות.

תנאי הקבלה הוא תואר ראשון עם ציון 83 ומעלה, ובשיקולי הקבלה נלקח בחשבון גם הרקע המקצועי של כל מועמד. בחלק מהמקרים נדרשים לימודי השלמה.

תואר שני בכלכלה פיננסית במרכז הבינתחומי

גם במרכז הבינתחומי מוצעת תוכנית ייחודית לתואר שני בכלכלה – שהלימודים בה נמשכים שנה (קלנדרית) ומתקיימים בשפה האנגלית.

התואר הוא בכלכלה פיננסית, ניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה, והקבלה היא על סמך ממוצע ציוני התואר הראשון (שחייב להיות 80 ומעלה) כשציון GMAT כמותי גבוה מהווה יתרון. גם בוגרי הנדסה, מדעים מדויקים, מתמטיקה, מחשבים, מנהל עסקים וכמובן כלכלה נהנים מעדיפות, ובכל מקרה נדרש מעבר ראיון אישי.

לימודי כלכלה תואר שני באוניברסיטה העברית

האוניברסיטה הוותיקה מציעה למי שרוצה להעמיק את ידיעותיו בתחום הכלכלה תואר שני במגוון מסלולים, ובפרט בכאלה שיוצרים סינרגיה עם תחומי דעת אחרים: כך לדוגמה ניתן ללמוד כלכלה ומדיניות ציבורית, להתמחות בלימודים עירוניים ואזורים וכן מוצעת האופציה של תואר שני בכלכלה פיננסית המיועדת לסטודנטים מצטיינים.

לימודי תואר שני בכלכלה במכללה למנהל

לימודי תואר שני בכלכלה במסלול האקדמי המכללה למנהל מיועדים לבעלי תואר ראשון בכלכלה עם ממוצע 80 ומעלה, לבעלי תואר ראשון במנהל עסקים עם ממוצע 83 ומעלה, ולבוגרי תארים ראשונים אחרים בכפוף לבחינה מדוקדקת של ועדת הקבלה וללימודי השלמה. בכל מקרה על המועמדים לעבור גם ראיון אישי.

חשוב לציין כי פתיחת תוכנית זו אושרה ע"י המל"ג, וכי עדיין נדרש אישור בנוגע להענקת התואר.

במסלול האקדמי של המכללה למנהל השוכן בראשון לציון ניתן ליהנות מלימודי כלכלה לקראת תואר שני, במסגרת תוכנית ייחודית בכלכלה יישומית. הלימודים במסלול זה נמשכים שנתיים וניתן לפרוש אותם על לא יותר מארבע שנים (או חמש, עם קבלת אישור מיוחד מוועדת ההוראה של המכללה).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן