לימודים בישראל

תואר שני בלוגיסטיקה

ככל שישנם יותר ארגונים וחברות בעולם, וככל שהארגונים והחברות הופכים יותר ויותר גדולים, כך הופכת הלוגיסטיקה לתורה חשובה יותר ויותר – ובהתאם תואר שני בלוגיסטיקה זוכה לביקוש הולך וגדל.

איפה אפשר ללמוד תואר שני בלוגיסטיקה?

לימודי תואר שני בתחום זה, שכאמור הפך ליותר ויותר חשוב בשנים האחרונות, מתקיימים במכללה האקדמית רופין (במסלול ייחודי המוביל אל תואר מוסמך בלוגיסטיקה ומערכות ימיות), בבית הספר לניהול של אוניברסיטת בר אילן (המציע שתי תוכניות שמתוכן אחת ייחודית למנהלים) ובאוניברסיטת חיפה (במסגרת החוג לסטטיסטיקה).

אופציה נוספת היא לימודי לוגיסטיקה לתעודה, ואותה ניתן לממש למשל בטכניון, במסגרת התוכנית לניהול ותפעול מערכות לוגיסטיות (אם כי באופן טבעי לימודי תעודה אינם מקנים תואר אלא רק השכלה מקצועית, יקרת ערך לכשעצמה).

תוכנית לימודי לוגיסטיקה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

התוכנית של אוניברסיטת חיפה מיועדת לבעלי תואר ראשון במדעי המחשב, בכלכלה, בסטטיסטיקה, במתמטיקה, במערכות מידע, בהנדסה או בניהול.

תוכנית הלימודים של התואר השני בלוגיסטיקה של אוניברסיטת חיפה מקנה לבוגריה כלים עדכניים ואפקטיביים במיוחד להתמודדות עם סוגיות כגון תפעול מערכות מורכבות, ניהול שרשראות אספקה, סחר בינלאומי, תקצוב ותמחור, חקר ביצועים, סחר בינלאומי ושיטות אופטימיזציה, וכן ידע בנושאים משיקים לתחום כגון סוגיות משפטיות רלוונטיות.

בין הקורסים הנלמדים בתוכנית: ניהול מערכות רכש ומלאי, הסתברות ותהליכים סטוכסטיים, מערכות מידע וניהול אסטרגטי של משאבי אנוש.

תואר שני בלוגיסטיקה במכללת רופין

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני בלוגיסטיקה במכללה האקדמית רופין עליכם להיות בעלי תואר ראשון ממוסד לימודים המוכר על ידי המל"ג (בין אם מהארץ ובין אם בחו"ל) כשממוצע הציונים הוא 80 או יותר. בנוסף עשויים הסטודנטים המתקבלים לתוכנית הייחודית להידרש לעבור לימודי השלמה על מנת ללמוד את הקורסים של התוכנית עצמה. לימודי ההשלמה הם מבוא לחקר ביצועים, ניהול פיננסי, סטטיסטיקה ועסקאות בינלאומיות.

תוכנית התואר השני בלוגיסטיקה שמוצעת במכללת רופין נקראת כאמור "מוסמך בלוגיסטיקה ומערכות ימיות". הסיבה העיקרית לשילוב הייחודי היא שחלק ניכר מהמסחר הבינלאומי מתבצע דרך הים, ובישראל, למשל, לא פחות מ- 98% (!) מהמטענים המגיעים אל המדינה או יוצאים ממנה עושים זאת דרך הים.

בהתאם מתמקדים לימודי תואר שני בלוגיסטיקה ברופין בתחום התובלה הימית והסחר הימי, וכוללים קורסים דוגמת ניהול בר קיימא של הסביבה הימית, ספנות ולוגיסטיקת סחר חוץ, מערכות אינפורמציה בהובלה ימית והאיחוד האירופי כשותף.

הלימודים נמשכים 4 סמסטרים, כשבכל סמסטר ישנם 2 ימי לימוד מדי שבוע (אחד אחה"צ ובנוסף יום שישי בוקר) ועוד 4 מפגשים במתכונת מרוכזת.

תואר שני בלוגיסטיקה באוניברסיטת בר אילן

על מנת להתקבל ללימודים בתחום הלוגיסטיקה באוניברסיטת בר אילן נדרש ממוצע ציונים של 85 ומעלה במסגרת תואר ראשון בלוגיסטיקה או בתחום אחר (שכמובן חייב להיות מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה) כשרוצים להתקבל למסלול ה"רגיל", ואילו במסלול ה"מנהלים" הממוצע הנדרש הוא לפחות 76 כשבנוסף יש להציג הוכחות לגבי לפחות 3 שנות ניסיון ניהולי.

התוכנית "ניהול לוגיסטיקה למנהלים" היא תוכנית ייחודית שנועדה להקנות למנהלים שבינינו כלים יקרי ערך בתחום הלוגיסטיקה וכמובן את תואר ה- MA הנכסף – והכל בשנה אחת (שלושה סמסטרים רצופים כולל קיץ).

בין הקורסים הנלמדים במסגרת התוכנית הנ"ל: ניהול מערכות הצטיידות ואחזקת תשתיות הייצור למנהלים, מנהיגות והנעת עובדים, היבטים משפטיים בניהול ארגונים, ניהול מערכות תובלה ושינוע ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן