לימודים בישראל

תואר שני בלקויות למידה

תחום החינוך מציב בפני העוסקים בו אתגרים יומיומיים מורכבים ובמקביל גם מעניק סיפוק רב לעומדים בהם. הן האתגרים והן הסיפוק מתעצמים שבעתיים כשמדובר בחינוך בעלי לקויות למידה – דיסלקסיה, דיסקלקוליה, דיסגרפיה ובדרך כלל נכללים בהגדרה זו גם קשיי הקשב והריכוז, לקויות שפה ולקויות למידה לא מילוליות – ובהתאם מצופה מהעוסקים בתחום לרכוש השכלה רחבה ומעמיקה גם יחד. תואר שני בלקויות למידה, הנלמד במסגרת מסלולי לימודי חינוך והוראה לתואר מוסמך, מייצר אנשי מקצוע איכותיים במיוחד ואין פלא כי בוגרי מסלול שכזה מגיעים ברוב רובם של המקרים לתפקידי מפתח במערכת החינוך.

היכן מוצעים לימודי תואר שני בלקויות למידה?

מוסדות הלימוד המציעים תואר שני זה הם אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית בית ברל, האוניברסיטה העברית והמכללה האקדמית לחינוך דוד ילין.

לימודי לקויות למידה לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב מציעה תואר שני עם תזה המאפשר דוקטורט בהמשך הדרך ותואר שני ללא תזה – הבחירה ביניהם מוצעת לסטודנטים מצטיינים בתום השנה הראשונה.

תנאי הקבלה הבסיסי הוא ציון 87 או יותר במסגרת התואר הראשון, ומועמדים מתאימים מוזמנים לראיון קבלה שבו יתבקשו לתאר אילו נושאי מחקר מעניינים אותם וכן לפרט באוזני חברי סגל מדוע הם מעוניינים לרכוש תואר שני זה.

בין הקורסים הנלמדים: קשב ולמידה, מאפיינים רגשיים והתפתחותיים בלקויי למידה, נוירופסיכולוגיה של שפה וקריאה ודיסלקסיות התפתחותיות ונרכשות. משך הלימודים – שנתיים.

לימודי תואר שני בלקויות למידה בבר אילן

באופן כללי עבור מי שמתעניין בלימודי תואר שני בחינוך בר אילן היא אופציה שכדאי לקחת בחשבון, ובפרט כך הדבר כשמדובר בלימודי לקויות למידה.

מתקבלים לתוכנית בעלי תואר ראשון בחינוך מיוחד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, קלינאות תקשורת ומקצועות טיפוליים אחרים, עם ציון 87 ומעלה. כמו כן נדרשות המלצות וניסיון בתחום החינוך המיוחד.

גם בבר אילן ניתן לבחור בין מסלול עם תזה למסלול ללא תזה, ובין הקורסים הנלמדים: היבטים ריגושיים של לקויות למידה, קוגניציה ומטה קוגניציה ותיווך עמיתי בקרב אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, הבסיס הקוגניטיבי ללמידה יעילה והיבטים יישומיים ותיאורטיים בהוראת המתמטיקה. בנוסף ישנו פרקטיקום ובמסגרתו מבצע כל סטודנט 10 אבחונים מקיפים.

לימודי לקויות למידה באוניברסיטת חיפה

האוניברסיטה הצפונית המתאפיינת בפלורליזם ורב תרבותיות מציעה תואר שני בלקויות למידה הן בשפה העברית והן בשפה הערבית.

בכל מקרה מדובר במסלולי לימודים אקדמיים מושקעים ואיכותיים, אשר נמשכים 5 סמסטרים בניגוד לשנתיים בשאר מוסדות הלימוד.

בין הקורסים הנלמדים באוניברסיטת חיפה – נוירוביולוגיה של קוגניציה, תהליכים גבוהים בקריאה וכתיבה, התפתחות תקינה וקשיים ברכישת מיומנויות אקדמיות בגילאי ילדות, קשב והפרעות קשב ועוד. כמו כן משתתפים הסטודנטים בפרקטיקום מעשי.

תנאי הקבלה: ציון 85 במסגרת התואר הראשון (ואם הוא נלמד במתכונת דו חוגית – לפחות 80 בכל חוג), ציון 85 במבחן מיון באנגלית והמלצות. מועמדים מתאימים יזומנו לראיון קבלה.

לימודי תואר שני בלקויות למידה במכללת בית ברל

הלימודים לתואר שני בלקויות למידה במכללת בית ברל נמשכים שנתיים במתכונת של פעמיים בשבוע בשנה הראשונה ויום לימודים אחד בשבוע בשנה השנייה.

התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון בחינוך מיוחד או מקצוע טיפולי עם ציון 85 ומעלה (מי שאינו בוגר לימודי חינוך מיוחד יידרש ללימודי השלמה). תנאי קבלה נוספים הם ניסיון של לפחות 3 שנים בעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ורמה נאותה באנגלית.

לימודי לקויות למידה לתואר שני במכללת דוד ילין

המכללה הירושלמית המתמחה בחינוך מציעה תואר שני בשילוב תלמידים עם ליקויי למידה ועם קשיי התנהגות. תוכנית הלימודים מיועדת לבוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך עם ציון 85 ומעלה ועם ניסיון רלוונטי של לפחות 3 שנים. בין הקורסים שכוללת התוכנית: ליקויים התפתחותיים והשלכותיהם על ההתנהגות, משפחת הילד עם ליקויי הלמידה, מערכות יחסים בצוותים משלבים בארגון חינוכי, ספקטרום הבעיות של זיכרון, קשב ותפקודים ניהוליים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן