לימודים בישראל

תואר שני במדעי המחשב

סיימתם תואר ראשון במדעי המחשב ואתם רוצים להתקדם הלאה? רוצים לעמוד בחוד החנית של המחקר האקדמי במדעי המחשב, לתרום למדע ולתעשייה, להתקבל לתארים מתקדמים באוניברסיטאות המתקדמות בעולם ולהיות הסחורה החמה ביותר בשוק ההייטק? כדאי שתחשבו על תואר שני במדעי המחשב.

תנאי הקבלה לתואר שני במדעי המחשב

ראשית נציין שתנאי הבלה ללימודים עשויים להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו. עם זאת, ישנם כמה קווים משותפים לתנאי הקבלה ברוב המוסדות.

המסלול הטבעי אשר מוביל ללימודי תואר שני במחשבים הוא לימודי תואר ראשון במדעי המחשב. יחד עם זאת, בחלק ממוסדות הלימוד תוכלו להתקבל ללימודים אם אתם בוגרי אחד מהמסלולים המשותפים למדעי המחשב ופקולטות קרובות כמו פיזיקה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, הנדסה ושאר המדעים מדויקים. בטכניון, לדוגמה, יתקבלו ללימודי תואר שני גם בוגרים בהצטיינות של לימודי הנדסת מערכות מידע והנדסת מחשבים. באוניברסיטת תל אביב יתקבלו ללימודים גם בוגרי לימודי פיזיקה, מתמטיקה,

בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב יתקבלו ללימודים במידה וסיימו את התואר הראשון בממוצע של 84 ומעלה. (כאמור, המספרים המדויקים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו). באוניברסיטת תל אביב, למשל, הממוצע הנדרש לקבלה ללימודים הוא של 84 לפחות.

בוגרי תואר ראשון בתחומים קרובים ידרשו לציון תואר ממוצע גבוה יותר (באוניברסיטת תל אביב, למשל, ידרשו מועמדים אלה לממוצע של 85 ומעלה) וקבלתם תישקל על בסיס נתונים נוספים, כדוגמת מכתבי המלצה, הישגים מיוחדים, ראיון אישי וכן הלאה. בנוסף, ידרשו מועמדים אלה להשלים בהצלחה קורסי יסוד מתוכנית התואר הראשון, שיוטלו עליהם על ידי ועדת הקבלה בהתאם לנתוניהם האישיים.

תנאי הסף לקבלה ללימודי תואר שני במדעי המחשב אינם מתייחסים לציון הפסיכומטרי. עם זאת, אם אתם מעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב, הרי שתצטרכו לעמוד בתנאי הסף לקבלה לתואר הראשון, אשר בהחלט כוללים ציון סף בבחינה הפסיכומטרית. אם כך, תוכלו לקרוא באתר שלנו על כל האפשרויות אשר מוצעות בפניכם בבואכם לבחור קורס פסיכומטרי.

מסלול לימוד בתואר שני במדעי המחשב

לימודי תואר שני במדעי המחשב מתחלקים למסלולי לימודי מדעי המחשב לתואר שני עם תזה ומסלולי לימודים ללא תזה. אם תרצו להמשיך ללימודי תואר שלישי, הרי שתצטרכו לבחור במסלול הלימודים עם התזה. בחלק ממוסדות הלימוד, כדוגמת אוניברסיטת תל אביב, אין כלל מסלול לימודים לתואר שני במדעי המחשב ללא תזה. בחלק ממוסדות הלימוד תוכלו להירשם למסלול ישיר לתואר דוקטור במידה ואתם בוגרים מצטיינים של לימודי תואר ראשון או סטודנטים מצטיינים במהלך השנה הראשונה או השנייה ללימודי התואר השני.

נושאי לימוד בתואר שני במדעי המחשב

הלימודים כוללים הן לימודים עיוניים, הכוללים קורסים תיאורטיים וקורסים יישומיים, ביצוע עבודת מחקר וכתיבת תזה. (משתנה בין מסלולי הלימודים עם תזה וללא תזה). בין הנושאים הנלמדים בקורסים: ביואינפורמטיקה, פיסיקה חישובית וחישוב מדעי, למידה ובינה מלאכותית, גיאומטריה וגרפיקה, ראייה ורובוטיקה, מערכות מחשוב, תקשורת ומערכות מבוזרות, פיתוח מערכות תוכנה, קריפטולוגיה, צפינה ואינפורמציה, לוגיקה ויישומיה,תורת האלגוריתמים, סיבוכיות של חישובים.

היכן ניתן ללמוד לתואר שני במדעי המחשב?

מוסדות ההשכלה הגבוהה אשר מקיימים מסלולי לימודים לתואר שני במדעי המחשב פרושים על כל הארץ וכוללים הן אוניברסיטאות והן מכללות מובילות. בין מוסדות הלימודים בהם ניתן ללמוד לתואר שני במדעי המחשב : הטכניון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן גוריון, האקדמית תל אביב יפו, מכללת הדסה, המרכז הבינתחומי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן