לימודים בישראל

תואר שני במימון

"כסף מסובב את העולם", הצהיר הפזמון הכל כך מוכר של "קברט", ואם בעת עליית המחזמר – לפני כמעט 50 שנה – הדבר היה נכון הרי שבימינו הוא נכון שבעתיים, ובהתאם תואר שני במימון, או ליתר דיוק – לימודי מנהל עסקים לתואר שני עם התמחות במימון, הם מסלול מבוקש המוביל את בוגריו לעמדות מפתח במשק הישראלי.

מה כוללת ההתמחות במימון?

ההתמחות במימון מושגת כאמור במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים, שבאופן כללי מטרתם היא הקניית כלים מתקדמים וידע נרחב במיוחד למנהלים לעתיד (ובמקרים רבים גם בהווה, שכן ישנן תוכניות במסגרת לימודי התואר השני באוניברסיטאות ובמכללות השונות המיועדות לנושאי משרות בכירות).

מאחר שהעולם הפיננסי הוא נדבך מרכזי בפעילותם של כל עסק וכל חברה, אין פלא שמנהלים רבים זקוקים לכלים בתחום זה, ובפרט להבנה מעמיקה לגבי מימון – כיצד פועל שוק ההון, איך מגיעים להשקעות כלכליות אופטימליות, יתרונות וחסרונות של מכשירים פיננסיים מתקדמים, ניהול סיכונים, מקסום תשואות, ניהול בזמני משברים פיננסיים, ניתוח דוחות מתקדם ועוד ועוד.

איפה ניתן ללמוד תואר שני במימון?

ישנן כמה וכמה אוניברסיטאות ומכללות המציעות תואר שני במימון (כלומר במנהל עסקים עם התמחות במימון), וביניהן אוניברסיטת תל אביב, הקריה האקדמית אונו, המכללה האקדמית רופין, האוניברסיטה העברית בירושלים והמסלול האקדמי המכללה למנהל (שמקום מושבה בראשון לציון).

תנאי הקבלה

תנאי הקבלה למסלול של לימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות ייחודית במימון משתנים באופן טבעי בין אוניברסיטה לאוניברסיטה ובין מכללה למכללה, אולם באופן עקרוני מדובר ברף גבוה למדי.

באוניברסיטת תל אביב, לדוגמה, מתקבלים בוגרי לימודי כלכלה, ניהול, חשבונאות, אחד החוגים במדעי החיים, לימודי הנדסה או לימודי מדעים מדויקים, שהשלימו את התואר הראשון עם ממוצע ציונים של מעל 75, ובנוסף עברו מבחן GMAT. מאחר שהביקוש לתוכנית גדול ממספר המקומות בה נבחרים רק אלה שהציון המשוקלל שלהם (המורכב מממוצע הציונים בתואר הראשון וציון החלק הכמותי ב- GMAT) הוא הגבוה ביותר.

בקריה האקדמית אונו נדרש ממוצע של 80 ומעלה במסגרת לימודי התואר הראשון, וכן ניסיון ניהולי או מקצועי מוכח. במכללה האקדמית רופין נדרש גם כן מבחן GMAT, אם כי במקרים מסוימים ניתן להתקבל ללימודי מנהל העסקים עם ההתמחות במימון גם בלעדיו (למשל בוגרי לימודי כלכלה או מדעי המחשב עם ממוצע 80 ומעלה, אם כי גם עבורם מעבר מבחן GMAT ובפרט ציון גבוה בחלק הכמותי עשוי לשפר משמעותית את סיכויי הקבלה).

התוכניות השונות

כאמור ישנן מספר אוניברסיטאות ומכללות המציעות "תואר שני במימון", ולכל אחת מהתוכניות דגשים משלה.

באוניברסיטת תל אביב ישנם 2 מסלולים – עם עבודת גמר וללא עבודה שכזו. תחילה לומדים הסטודנטים קורסי חובה כגון כלכלה למנהל עסקים, ניהול פיננסי, יסודות המימון (קורס אותו חובה לעבור בציון 78 לפחות), תורת ההשקעות וניתוח ניירות ערך (ציון מינימום 75) ועוד, ולאחר מכן ישנם קורסי בחירה המאפשרים לכל מנהל לעתיד להתמקד בתחום הקרוב לליבו והתואם את כישוריו. בין האפשרויות: חשיבה אסטרטגית, מיסוי נדל"ן, שוק ההון ומודיעין תחרותי, הסדרי חוב ועוד.

באוניברסיטה העברית בירושלים התוכנית נקראת תואר שני בפיננסים למנהלים, והיא כוללת בין השאר סיור במוקדי הפעילות הפיננסים הבולטים בעולם בניו יורק.

בקריה האקדמית אונו ניתן ללמוד בקורסים דוגמת ניהול תיקי השקעות בינלאומיים, הערכת שווי חברות, אופציות וחוזים עתידיים ועוד.

במכללה למנהל הלימודים מורכבים מלימודי תשתית (למשל יסודות בטכנולוגיות מידע), יסוד (למשל כלכלה למנהלים ויסודות המימון), ליבה (לדוגמה תמחיר ובקרה) ולימודים מתקדמים (למשל ניהול סיכונים פיננסיים וכן סמינרים כגון היבטים התנהגותיים במימון).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן