לימודים בישראל

תואר שני במיסים

לימודי תואר שני במיסים, וליתר דיוק תואר שני בלימודי מיסוי לעסקים, הם מסלול ייחודי שמכשיר בוגרים בעלי ידע נרחב מאוד והבנה עמוקה במיוחד בתחום המיסוי, אחד התחומים המרכזיים בעולם העסקים של ימינו.

נכון ל- 2014 מוצעת תוכנית ייחודית זו, המקנה תואר שני M.B.T, רק במסלול האקדמי המכללה למנהל.

מדוע יש צורך בתוכנית ייחודית במיסוי עסקים?

תחום המיסוי הוא כאמור אחד המרכזיים בעולם העסקים של ימינו, והוא הופך מורכב יותר ומסובך יותר משנה לשנה. בנוסף עסקים ישראליים רבים פועלים במתכונת גלובלית כך שלשם הצלחתם נדרשת גם מומחיטת בנושאים הקשורים למיסוי בינלאומי, ועוד נושא ספציפי שהתחוללה בו מהפכה של ממש הוא מיסוי מקרקעין, שגם הוא משפיע על עסקים רבים.

כתוצאה מכל אלה כל עסק זקוק לאנשי מקצוע בעלי ידע עדכני ומקיף בכל הקשור לנושאי המיסוי השונים, הן לצורך בחינה מושכלת ומדוקדקת של עסקאות שונות העומדות על הפרק מתוך מטרה להבין האם פוטנציאל הרווחים בהן אכן מצדיק את מימושן, הן לשם תכנון מס במטרה לשלם את המינימום הנדרש בחוק והן לשם בקרה על ההתנהלות המיסויית וכמובן הבטחת השמירה על החוק, שכן ישראל, וכמוה מדינות אחרות, משקיעות לא מעט משאבים במלחמה בעברייני מס הפוגעים בכלכלה ובחברה.

תוכנית לימודים לתואר שני במיסים, אם כך, היא מסלול מתבקש בעולם העסקי המודרני, ובדרך כלל היא מיועדת לבוגרי לימודי חשבונאות, כלכלנים ומשפטנים, ומוצעת במסגרת מחלקות למנהל עסקים.

תואר שני במיסים – התוכנית של המכללה למנהל

המחלקה למנהל עסקים במסלול האקדמי המכללה למנהל מציעה מספר התמחויות במסגרת לימודי התואר השני: אסטרטגיה ויזמות, שיווק פרסום ודיגיטל, ניהול ביו-רפואי, ניהול חברות טכנולוגיה, מימון, פסיכולוגיה עסקית וניהולית – וכאמור גם במיסים לעסקים.

אולי על פניו האופציה האחרונה קורצת פחות מתחומים נוצצים כמו פרסום ודיגיטל או ניהול חברות טכנולוגיה, אולם על אף העובדה כי נושא המיסוי נתפס כאפרורי ומייגע לעיתים כדאי לדעת שמדובר בתחום מרתק ובעיקר כזה שיש בו ביקוש ניכר לאנשי מקצוע איכותיים, כך שבעלי תואר שני במיסים יכולים להשתלב במשרות מתגמלות ובכירות ביותר.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי ה- M.B.T במכללה למנהל יש להיות בעלי תואר במשפטים או בוגרי לימודי חשבונאות לתואר ראשון, במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, עם ממוצע של 80 או יותר. מי שממוצע הציונים שלו נמוך יותר יידרש להיבחן ב- GMAT, ובכל מקרה יש לעבור ראיון אישי עם העומד בראש המסלול הייחודי. יש לציין כי בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים בעלי ניסיון רלוונטי ומשמעותי יוכלו גם הם להגיש מועמדות.

מתכונת הלימודים

לימודי התואר השני במיסים לעסקים הם במסלול ללא תזה. הם נמשכים 4 סמסטרים, במתכונת של פעמיים בשבוע – יום אחד אחה"צ (החל מ- 16:00) ויום שישי – והיקפם 40 שעות סמסטריאליות למי שבאמתחתו תואר ראשון בחשבונאות ו- 47 ש"ס לבעלי תואר במשפטים.

מה לומדים בתוכנית?

קורסי הבסיס של התוכנית (שמחלקם פטורים בוגרי לימודי החשבונאות ומחלקם פטורים המשפטנים) הם דיני קניין, יסודות המימון, יסודות החשבונאות וכלכלה למנהלים.

בהמשך לומדים כולם קורסים כגון: מיסוי מקרקעין מתקדם, מיסוי בינלאומי, מדיניות מס, מע"מ ומיסוי עקיף, אתיקה בניהול עסקים ומיזוגים ורכישות.

בנוסף ישנם 2 סמינרים: מיסוי שוק ההון ואופציות לעובדים, והיבטים כלכליים של חוקי מס (ניתוח החלטות תקדימיות). באופן כללי הלימודים משלבים ידע תיאורטי וכלים מעשיים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן