לימודים בישראל

תנאי קבלה – תואר שני במנהל עסקים

תואר שני במסגרת לימודי מנהל עסקים פותח דלתות רבות ומאפשר הגעה לתפקידים מתגמלים במיוחד, כאלה שאינם פתוחים בפני מי שהסתפק בתואר הראשון. בהתאם ישנו ביקוש ער ללימודי המוסמך במנהל עסקים (MBA) – וכמובן התעניינות ניכרת בתנאי הקבלה למסלולים הרלוונטיים במוסדות הלימוד השונים.

לפניכם תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטאות ומכללות אקדמיות נבחרות. יש להדגיש כי בכל המקרים מדובר על רף מינימלי, וכי ייתכנו מקרים בהם הרף בפועל גבוה יותר עקב ביקוש רב לתוכנית ספציפית ומספר מקומות מצומצם בה.

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים

תנאי הקבלה במכללה האקדמית רופין

המכללה האקדמית רופין דורשת מהמבקשים ללמוד בה לתואר שני במנהל עסקים תואר ראשון עם ציון 80 ומעלה, וציון 44 או יותר בחלק הכמותי של מבחן GMAT. מהתנאי השני פטורים בעלי תואר בוגר בכלכלה, מדעי המחשב, חשבונאות, סטטיסטיקה, הנדסה, מתמטיקה ומחלקות אחרות בפקולטה למדעי הטבע והחיים עם ציון סופי 80 ומעלה, או בוגרי תארים אחרים עם ציון סופי 85 ומעלה.

יחד עם זאת, אנשי ביה"ס למנהל עסקים ברופין ממליצים לכל המועמדים לעבור מבחן GMAT שכן ציון גבוה עשוי להגדיל במידה משמעותית את הסיכוי להתקבל ללימודים.

תנאי הקבלה באוניברסיטת אריאל

באוניברסיטת אריאל שבשומרון הציון המינימלי בחלק הכמותי של מבחן ה-GMAT הוא 40. חלק מהמועמדים פטורים מתנאי קבלה זה, בהתאם לממוצע ציוניהם במסגרת התואר הראשון – שצריך להיות 80 ומעלה.

בעלי תואר B.Ed (כלומר תואר בחינוך) יתקבלו רק על סמך אישור של ראש המחלקה. מי שלימודי התואר הראשון שלו התנהלו בשפה שאינה עברית חייב לעבור מבחן יע"ל. בחלק מהמקרים נדרשים לימודי השלמה, אותם יש לעבור עם ממוצע של לפחות 76.

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מזוהה עם לימודים ללא תנאי קבלה, אולם כשמדובר בלימודים לקראת תואר שני הרי שבאופן טבעי ישנן דרישות מינימום, וליתר דיוק דרישה אחת – ציון 80 ומעלה בתואר המוכר ע"י המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה). בעלי ציון נמוך יותר יכולים להגיש גם כן מועמדות, ו-ועדת הקבלה של תוכנית זו תדון בה.

בכל מקרה ניסיון מוכח בניהול בפועל של 3 שנים ומעלה מהווה יתרון, ועוד כדאי לדעת שחלק מהמועמדים נדרשים לעבור לימודי השלמה בהתאם לתחום אותו למדו במסגרת התואר הראשון.

לימודים באוניברסיטת בן גוריון

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הדרומית הוא ציון 80 ומעלה במסגרת התואר הראשון. כמו כן נלקח בחשבון מיקומו של כל מועמד בשנתון הרלוונטי ובנוסף ממליצה האוניברסיטה על מעבר מבחן ה-GMAT, המאפשר גם למי שציון התואר הראשון שלו נמוך מ-80 להתקבל, וזאת בכפוף לציון 45 ומעלה בחלק הכמותי של ה-GMAT ולהחלטת ועדת הקבלה כמובן.

המרכז הבינתחומי הרצליה

המרכז הבינתחומי הרצליה מזוהה מאוד עם לימודי מנהל עסקים ברמה גבוהה ובפרט לקראת תואר מוסמך. הקבלה היא על סמך ציון התואר הראשון, כשבעלי תואר שמוגדר כ"לא כמותי" נדרשים לעבור GMAT. במקרים אלה הציון שנלקח בחשבון הוא הציון הכמותי ב-GMAT.

בכל מקרה יש להציג ניסיון ניהולי, פיקודי או מקצועי – להתמחות במימון ושיווק למשל נדרש ניסיון בן 3 שנים – אולם סטודנטים מצטיינים יוכלו להתקבל במקרים מסוימים גם עם ניסיון מועט יותר.

הקריה האקדמית אונו

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו הם: ציון 80 ומעלה במסגרת התואר הראשון וניסיון מקצועי או ניהול בן 3 שנים ומעלה, או ציון 75 עם ניסיון של 5 שנים או יותר, או ציון 75 + ניסיון בן 3 שנים + רישיון מקצועי (למשל עורך דין, רופא או רואה חשבון).

האוניברסיטה העברית

באוניברסיטה הירושלמית הוותיקה נדרש גם כן ציון 80 ומעלה במסגרת התואר הראשון על מנת להתקבל אל לימודי תואר שני במנהל עסקים. כמו כן יש לעבור מבחן GMAT והציון בחלק הכמותי משמש אף הוא למיון המועמדים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן