לימודים בישראל

תואר שני במנהל ציבורי

לימודי תואר שני במנהל ציבורי נועדו להכשיר אנשי ציבור ברמה גבוהה, שיובילו את המדינה (בין אם במסגרת גופים ציבוריים ובין אם במסגרת חברות פרטיות) ואת המערכות השונות בה – מערכת החינוך, מערכת הביטחון, מערכת הבריאות, הרווחה, הכלכלה ועוד. גם הלימודים עצמם מתאפיינים ברב תחומיות ועוסקים בקשרים הענפים שבין פוליטיקה, מדעי הניהול, משפטים, מדעי המדינה, התנהגות ארגונית ועוד.

ניתן ללמוד לתואר זה באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית, המכללת האקדמית ספיר, אוניברסיטת בן גוריון והמרכז הבינתחומי הרצליה.

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר

במכללה האקדמית ספיר השוכנת סמוך לשדרות מוצע תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית תוך שימת דגש על האתגרים הרבים שמאפיינים את החיים בפריפריה החברתית, ומיועדים לסטודנטים בעלי רצון ולהט ליצור שינוי אמיתי והחשים מחויבות ליצור חברה בריאה וצודקת יותר.

תנאי הקבלה הם תואר ראשון עם ציון 80 ומעלה ובנוסף שתי המלצות (רצוי אחת אקדמית ואחת בהיבט תעסוקתי). למועמדים בעלי ניסיון במגזר הציבורי ניתנת עדיפות, ובכל מקרה יש לעבור סדנת מיון.

תוכנית הלימודים מקנה כלים מתקדמים לתכנון וניתוח מדיניות, הערכת מדיניות והובלת תהליכים של חידוש ושל שינוי. בין הקורסים: ניתוח פוליטי, כלכלה ומדיניות ציבורית ומשפט ציבורי. משך הלימודים שנתיים והם מתקיימים במתכונת של 2 ימי לימוד שבועיים (חמישי ושישי).

תואר שני במנהל ציבורי למנהלים באוניברסיטת חיפה

באוניברסיטת חיפה מוצע מסלול ייחודי של תואר שני במנהל ציבורי למנהלים.

זהו מסלול ללא תזה, שעל מנת להתקבל אליו יש להיות בעלי B.A עם ציון 76 או יותר וכן בעלי ניסיון ניהולי. מטרת התוכנית היא העמקת הידע של המנהלים וציודם בכלים מתקדמים ומיומנויות רחבות על מנת שיובילו את הארגונים בהם הם עובדים אל היעדים הנכונים ובהצלחה מרבית.

תוכנית הלימודים כוללת קורסים דוגמת "התנהגות ארגונית במנהל ציבורי", "כלכלה פוליטית במנהל ציבורי" ו"רפורמות ושינוי במנהל הציבורי בישראל" ובנוסף על כל סטודנט לבצע פרויקט גמר. הלימודים נמשכים שנתיים במתכונת של יום לימודים שבועי אחד מרוכז (מהבוקר עד הערב).

תואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת בן גוריון

באוניברסיטת בן גוריון ניתן לבחור בין שתי מגמות, כלכלה עסקים וחברה או ניהול ציבורי. בשתי המגמות אפשר ללמוד לתואר שני עם תזה או לתואר שני ללא תזה.

במגמת ניהול ציבורי הדגש הוא על כלים חדשניים אותם ניתן ליישם במסגרת המגזר הציבורי, וכן על דפוסי עבודה מתקדמים ויעילים בין המגזר הציבורי לפרטי. בין השאר משתתפים הסטודנטים בקורסים דוגמת "ניהול ציבורי בסביבה משתנה", ו"מנגנוני ביקורת, שיתוף אזרחים וממשל מקוון" ובסמינר "ניהול אסטרטגי במנהל הציבורי".

במגמת כלכלה עסקים וחברה הדגש הוא על מדיניות כלכלית והשפעתה על תהליכים חברתיים. בין הקורסים: "משאבים ציבוריים לקידום יעדים חברתיים", "היבטי פיקוח ורגולציה במדינת הרווחה" והסמינר "סוגיות בניהול משאבי טבע".

תואר שני במנהל ציבורי במרכז הבינתחומי הרצליה

המרכז הבינתחומי הרצליה המתמחה בעיקר בתחום של לימודי מנהל עסקים מציע תואר שני במנהל ציבורי כהתמחות במסגרת המסלול "תואר שני בממשל".

התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון במדעי החברה עם ציון 80 או יותר (בוגרי תחומים אחרים יתקבלו אך יידרשו ללימודי השלמה). משך הלימודים בתוכנית: 3 סמסטרים רצופים (כלומר שנה קלנדרית), בימי חמישי אחר הצהריים וימי שישי (בסמסטר הקיץ ישנו יום לימודים נוסף).

בין הקורסים הנלמדים לקראת תואר שני במנהל ציבורי זה: מימון ותקצוב ציבורי, ממשל מקוון, יישום מדיניות ועוד. בנוסף נלמדים קורסי בחירה מתוך כל הקורסים המוצעים בלימודי תואר שני במרכז הבינתחומי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן