לימודים בישראל

תואר שני במשאבי אנוש

לימודי תואר שני במשאבי אנוש מוצעים כיום על ידי מספר אוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ, והם מתאימים לאלה המעוניינים להעמיק את הידע המקצועי שלהם בתחום ואף להתברג בעתיד בתפקידים בכירים בתחום. לימודי משאבי אנוש לתואר שני מקנים כלים חשובים וידע הכרחי, הנדרשים למי שרוצה להשתלב במחלקות כוח האדם ומשאבי האנוש בארגונים ובחברות שונות ולפתח את המיומנויות השונות הנדרשות לשם כך. במרבית המסגרות הלימודיות בארץ הם מוצעים כחלק בלתי נפרד ממסלול לימודי תואר שני במנהל עסקים, עם אפשרות להתמחות בניהול משאבי אנוש.

לימודי משאבי אנוש לתואר שני

לימודי תואר שני במשאבי אנוש מסמיכים את המשתתפים בהם לשמש בתפקידים בכירים יותר בארגונים, בחברות ובענפים מסוימים הקשורים לתחום כוח האדם ומשאבי אנוש. הלימודים כוללים מגוון רחב של קורסים בתחומי משאבי אנוש, פסיכולוגיה ארגונית, כלכלה, חשבונאות, ניהול, שיטות ניהול שונות, פיננסים, הדרכה ועוד. חלקם קורסים עיוניים וחלקם קורסים מעשיים, בהם יכולים הסטודנטים לתרגל באופן מעשי את אשר למדו.

מדובר בלימודים רב תחומיים – לימודים רחבים, החושפים את הסטודנטים אל תחומים רבים הנוגעים לכל אלה העוסקים בתחום משאבי אנוש בארגונים ובחברות שונות. הלימודים מקנים כלים פרקטיים וגם ידע מקצועי רב, ובמסגרתם יכולים הסטודנטים לבחור באפשרות להגשת תזה בתום תקופת הלימודים או להגשת עבודה מחקרית.

למי זה מתאים?

לימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש מתאימים לבעלי תואר ראשון במשאבי אנוש או לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה או בתחומים מקבילים. הלימודים מתאימים למנהלים, לבעלי ניסיון בתחום משאבי אנוש ולכל אלה המעוניינים להרחיב את הידע שלהם בתחום, לפתח את המיומנויות הנדרשות לו ולהשתלב בתפקידים נחשבים ובכירים הרבה יותר.

תנאי קבלה

בדומה למסלולים אחרים של לימודי תואר שני, גם כאן נקבעים תנאי הקבלה על ידי המוסד הלימודי עצמו, אולם באופן כללי מדובר בכמה תנאי קבלה המשותפים לכלל המסגרות הלימודיות: על המועמד להציג תואר ראשון בתחום כלשהו (עם עדיפות לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש או בתחומים משיקים), ציון ממוצע בתואר של 80 ומעלה, ניסיון בעבודה בתחום, אנגלית ברמה נאותה, ציון עובר של בחינת GMAT והשתתפות בראיון קבלה אישי.

ישנן מסגרות לימודיות הדורשות גם הגשת קורות חיים והמלצות, המעידות על ניסיונו הניהולי של המועמד. מועמדים ללא רקע בתחום, בין אם רקע ניהולי או רקע במשאבי אנוש, יידרשו בחלק ממסגרות הלימוד להשתתף בקורסי מבוא בהיקף של מספר שעות או להשלים קורסים בנושא שיטות מחקר וסטטיסטיקה. בכל מקרה, מומלץ לבדוק במסגרת הלימודית עצמה, ולפני ההרשמה, מהם תנאי הקבלה.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים כוללת נושאים רבים הקשורים לתחום משאבי אנוש באופן ישיר או עקיף. התכנית חושפת את הסטודנטים אל מאגרי מידע שונים, שיכולים להיות להם לעזר במהלך תקופת הלימודים וגם בזמן העבודה שלאחריהם. היא חושפת אותם לנושאים הקשורים להתנהגות ארגונית, לאתיקה, לערכים חברתיים בתוך הארגון, לפיתוח ארגוני, לתהליכים קבוצתיים, ליחיד ולקבוצה בארגון, ללוגיסטיקה, לחקר ביצועים, לשיטות מחקר, לסטטיסטיקה, לתורת הריאיון וכיוצא באלה. מדובר בקורסי חובה בחלקם ובקורסי רשות לבחירת הסטודנטים. חלק מהם הם קורסים מתקדמים, חלקם סמינרים שתנאי המעבר שלהם הוא הגשת עבודה סמינריונית.

הנה דוגמא למספר קורסים בהם משתתפים סטודנטים הבוחרים במסלול לימודי זה: סוציולוגיה ארגונית, הגורם האנושי בארגון, פסיכולוגיה התנהגותית, יחסי עבודה, הנחיית קבוצות, מימון, קבלת החלטות, ניהול ומתודות ניהוליות, פיתוח ארגוני, שיווק ועוד.

משך זמן הלימודים

לימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש נמשכים לרוב בין שנה לשנתיים, בהתאם למסגרת עצמה ולמסלול הספציפי הנבחר. חלקם קצרים וממוקדים יותר וחלקם נרחבים, עשירים ומעמיקים מאד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני

בעלי תואר שני במשאבי אנוש יכולים להשתלב בארגונים ובחברות שונות ולקחת חלק בכל החלטות המסגרת עצמה, בכל הקשור לכוח האדם ולניהול משאבי אנוש. כל זאת, תוך התייחסות לתנאי השוק ולמטרותיו של הארגון עצמו. ישנם בעלי תואר שני במשאבי אנוש הבוחרים בתפקידים בחברות פרטיות, אחרים משתלבים במשרדי הממשלה השונים וישנם גם אלה המוצאים משרה בתחום במסגרות ציבוריות אחרות.

אפשר לעבוד כיועצים ארגוניים לחברות או לארגונים בסדרי גודל שונים או כמנהלי מחלקת כוח אדם ומשאבי אנוש. הבוגרים יכולים להמשיך גם, בין אם במקביל לעבודתם ובין אם לאו, למסלולי לימוד אחרים, לרבות לימודי תעודה בתחום אימון אישי או בהנחיית קבוצות. לימודים אלה מספקים להם כלים מקצועיים חשובים, הפותחים בפניהם דלתות נוספות ותחומי עיסוק חדשים.

מוסדות לימודים לתואר שני במשאבי אנוש

מסלול לימודי תואר שני במשאבי אנוש מוצע כיום על ידי מספר מוסדות לימוד בארץ. הנה המובילים שבהם: אוניברסיטת תל אביב עם מסלול המוצע כחלק מלימודי מנהל עסקים, המכללה למנהל עם מסלול במנהל עסקים הכולל התמחות במשאבי אנוש, ואוניברסיטת חיפה, המציעה לימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש. כל אחת ממסגרות הלימוד הללו מציעה מרחב לימודי נוח, צוות חינוכי ומרצים ברמה גבוהה וגם מבחר של קורסים עיוניים ומעשיים העוזרים בפיתוח המיומנויות הנדרשות וחושפים את הסטודנטים אל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר בתחום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן