לימודים בישראל

תואר שני במשפטים

לימודי תואר שני במשפטים, המוצעים כיום על ידי מכללות מובילות ואוניברסיטאות שונות בארץ, מציעים מסלול ייחודי, החושף את הסטודנטים אל התחום באופן מעמיק הרבה יותר. הלימודים, שבהם בוחרים לרוב בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים, מספקים לסטודנטים כלים חשובים שבהם הם יוכלו להיעזר בהמשך, וגם עוזרים להם בפיתוח מיומנויות שונות הנדרשות ממי שרוצה לעסוק בתחום. לימודים אלה, המקנים תואר LL.M, הם לימודים מאתגרים ומבוקשים ביותר.

לימודי משפטים לתואר שני

לימודי משפטים לתואר שני מאפשרים לסטודנטים הבוחרים בהם מסלול מחקרי, ובהמשך לכך השתלבות במסלולים אקדמיים נבחרים. הלימודים כוללים מגוון רחב של קורסים עיוניים ושל קורסים מעשיים, ופותחים בפני בוגריהם דלתות רבות במשרדי יוקרה נחשבים. מטרתם העיקרית של לימודי משפטים לתואר מוסמך היא להקנות לסטודנטים ידע נרחב בתחום המשפטים ולאפשר להם להתמקד באחד מהנושאים השונים הקשורים אל התחום, בין אם למטרות מחקר ובין אם למטרות מקצועיות.

למי זה מתאים?

לימודים אלה מתאימים במיוחד למשפטנים – בעלי תואר ראשון במשפטים, אך גם לבעלי תארים אחרים המעוניינים ללמוד לעומק על עולם המשפטים ולהעשיר את הידע שלהם בתחום. הלימודים מתאימים למי שרוצה להשתלב בתפקידים בכירים שונים, המצריכים ידע בתחום זה וגם יכולת מקצועית ברמה גבוהה. הלימודים מתאימים למי שמחפש תחום לימודי מאתגר ומרתק במיוחד הכולל התייחסות לנושאים המוכרים לנו בחיי היום יום, נושאים שדנים בחלקם לא מעט באמצעי התקשורת השונים.

תנאי קבלה לתואר שני במשפטים

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במשפטים נקבעים על ידי מוסד הלימודים עצמו, ולכן שונים בין מוסד אחד למשנהו. מרבית המוסדות הלימודיים בארץ דורשים מהמועמדים למסלול זה ציון משוקלל של לפחות 80 נקודות בלימודי תואר ראשון במשפטים ולעתים גם ראיון קבלה אישי. ישנן מסגרות לימוד המאפשרות להתקבל אליהן עם ממוצע ציונים נמוך מ-80, אולם לצדו יש להציג מכתבי המלצה וגם הישגים אקדמיים נוספים.

בכל מקרה, לפני ההרשמה ללימודים מומלץ לפנות ישירות אל המסגרת הלימודית שבה מעוניינים ולבדוק מול נציגיה מהם תנאי הקבלה העדכניים. במידת הצורך, יש להשלים קורסים שונים – דבר הרלוונטי בעיקר לאלה המגיעים ממסלול של לימודי תואר ראשון שאיננו במשפטים.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים עיוניים ומעשיים הקשורים אל עולם המשפטים באופן ישיר ובאופן עקיף. במסגרת לימודי משפטים לתואר שני יכולים הסטודנטים לבחור מסלול התמחות, המאפשר להם להתמקד בתחום הספציפי שבחרו ולהעמיק בו. הנה סקירה של כמה מהמסלולים: משפט עברי, משפט בינלאומי, משפט מסחרי, משפט עסקי, הדין הישראלי, משפט, פילוסופיה והיסטוריה, גישור ועוד. ניתן לבחור גם במסלול של לימודי תואר שני במשפטים יחד עם תחום אחר, כמו למשל מנהל עסקים, מדעי המדינה או כלכלה, וליהנות מלימודים מקיפים ונרחבים עוד יותר.

מתוך מבחר רחב של קורסים עיוניים, בהם משתתפים הסטודנטים ללימודי תואר שני במשפטים, אפשר למצוא את הקורסים העוסקים בנושאים הבאים: דיני חוזים, זכויות יוצרים, משפט בניתוח כלכלי, משפט עסקי אירופי, עוולות מסחריות, משפט שלטוני ועוד. הלימודים מתקיימים על פי רוב בקבוצות מצומצמת ומועברים על ידי מיטב המרצים בתחום. מסגרות הלימוד המציעות את תכניות הלימוד השונות מספקות לסטודנטים סביבה לימודית ברמה גבוהה ומסגרת לימודית תומכת. בנוסף, מוצע לסטודנטים ליווי צמוד לאורך כל הדרך, המאפשר להם לעבור את שנת הלימודים בהצלחה.

משך זמן הלימודים

לימודי תואר שני במשפטים נמשכים בדרך כלל בין שנה לשנתיים. משך הלימודים נקבע על ידי מוסד הלימודים עצמו ועל פי תכנית הלימודים שבחר הסטודנט.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני

בוגרי לימודי תואר שני במשפטים יכולים להשתלב במסגרות שונות. הם יכולים לעבוד במסגרות פרטיות או במסגרות ציבוריות, הם יכולים לעבוד במתן ייעוץ משפטי לחברות בתחומים שונים או לספק שירותים באופן עצמאי. אם הם בעלי הסמכה לעריכת דין, הם יכולים גם להשתלב במשרדי עורכי דין נחשבים ומובילים בתחומם וללוות את לקוחותיהם במסגרת תיקים מורכבים במיוחד.

ישנו ביקוש רב כיום לבעלי ידע משפטי נרחב – לבוגרי לימודי תואר שני במשפטים. חברות מתחום ההייטק, הנדל"ן וגם התקשורת זקוקות הן לעורכי דין מנוסים ומקצועיים והן למשפטנים. גם עמותות שונות זקוקות לכך וגם משרדים ממשלתיים, כמותם אפשר למצוא במקומות שונים בארץ.

מוסדות לימודים לתואר שני במשפטים

ישנם בארץ כיום לא מעט מוסדות לימודים המציעים מסלול של לימודים לתואר שני במשפטים. חלק מהם נחשבים למובילים ולנחשבים וחלקם לפחות. הנה סקירה על 3 מוסדות נבחרים בארץ המציעים את המסלול: המרכז הבינתחומי בהרצליה, המכללה למנהל והאוניברסיטה העברית בירושלים.

המרכז הבינתחומי בהרצליה נחשב לאחד המובילים בתחומו, והוא מציע מסלול לימודים של תואר שני במשפט עסקי. מדובר במסלול האורך כשנתיים במסגרת לימודי ערב, כולל ימי שישי בבוקר.

המכללה למנהל מציעה גם היא מסלול ללימודי תואר שני במשפטים – מסלול לימודי האורך כשנת לימודים אחת בלבד. הלימודים מתקיימים בראשון לציון ומציעים מספר מגמות לימוד שונות.

האוניברסיטה העברית בירושלים מציעה לסטודנטים מסלול לתואר שני במשפטים עם אפשרות להתמחות באחד מתוך המסלולים הבאים: משפט פלילי, משפט מסחרי או קניין רוחני וטכנולוגיה עילית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן