לימודים בישראל

תנאי קבלה – תואר שני במשפטים

על מנת לעסוק בעריכת דין די בלימודי תואר ראשון במשפטים בתוספת סטאז' ומעבר של בחינות הלשכה, אולם בעולם שמתגמל יותר ויותר ידע מעמיק ונרחב אין פלא כי משפטנים רבים ממשיכים אל לימודי משפטים לתואר מוסמך (LL.M). באופן טבעי עבור מי שמתעניין באופציה זו תנאי הקבלה במוסדות הלימוד השונים המציעים אותה הם אחד הדברים הראשונים שיש לבדוק.

תנאי קבלה ללימודי תואר שני במשפטים

תנאי קבלה לתואר שני במשפטים באוניברסיטה העברית

על מנת להתקבל ללימודי התואר השני במשפטים באוניברסיטה העברית יש להיות בעלי תואר בוגר במשפטים עם ציון של 80 ומעלה, וכן פטור מלימודי אנגלית. מי שציון התואר הראשון שלו נע בין 78 ל-80 יכול להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה של הפקולטה ובמקרים מסוימים הוא יתקבל במעמד של על תנאי.

בכל מקרה חשוב להדגיש כי זהו רף בסיסי בלבד, שכן לנוכח מספרם הרב של המבקשים ללמוד משפטים לתואר שני ומספר המקומות המצומצם ישנה תחרות עזה על כל מקום. ההחלטה מתקבלת על סמך הציונים בתואר הראשון, הדירוג במחזור (כלומר עד כמה כל מועמד מצטיין ביחס למי שלמד יחד איתו באותו שנתון), הציונים בעבודות הסמינריוניות, ההמלצות האקדמיות וקורות החיים.

תנאי הקבלה במכללה האקדמית נתניה

גם במכללה האקדמית נתניה רף הקבלה הוא ציון של 80 במסגרת לימודי התואר הראשון במשפטים, וגם במוסד אקדמי זה מתקבלים במקרים מסוימים גם מועמדים עם ציון מעט נמוך יותר – בכפוף למדיניות המכללה כי לא יותר מ-10% בכל מחזור יהיו סטודנטים עם ציון של פחות מ-80.

תנאי הקבלה לאוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב מדגישה כי מי שהשלים לימודי משפטים לתואר ראשון בחו"ל יוכל להגיש מועמדותו ללימודי התואר השני רק אם למדו לפחות 3 שנים וכי בחלק מהמקרים נדרשים מאותם בוגרים בחו"ל לימודי השלמה.

כך או כך ציון המינימום במסגרת לימודי הבוגר במשפטים הוא 80, וממי שרוצה להתקבל למסלול עם תזה נדרשת גם הגשת עבודה סמינריונית אותה כתבו לבדם במסגרת לימודי תואר ראשון וכן הצהרת כוונות מפורטת בנוגע למחקר אותו הם מתכננים לבצע.

תנאי הקבלה לאוניברסיטת חיפה

תנאי קבלה לתואר שני במשפטים באוניברסיטת חיפה הוא ציון של לפחות 80 במסגרת התואר הראשון. ניתן להתקבל אל לימודי תואר שני גם עם ציון נמוך יותר: בין 70 ל-75 בכפוף ללימודי השלמה שהממוצע בהם הוא לפחות 80, ובין 76 ל-79 על סמך החלטה של ועדת הקבלה.

בכל מקרה נלקחים בחשבון גם מיקומו של מועמד במחזור הלימודים במוסד בו למד, ההמלצות, קורות החיים וכן ראיון הקבלה אם נערך כזה.

תנאי קבלה לקריה האקדמית אונו

בדומה לתנאי קבלה לתואר שני במשפטים בשאר מוסדות הלימוד גם בקריה האקדמית אונו דורשים ממוצע 80 במסגרת לימודי התואר הראשון. מועמדים מתאימים מזומנים לראיון קבלה.

תנאי הקבלה לאוניברסיטת בר אילן

באוניברסיטת בר אילן מוצע כאמור מסלול מיוחד לתואר שני במשפטים ללא משפטנים. אופציה נוספת היא מסלול משולב לתארים ראשון ושני גם יחד – מסלול הנמשך 4 שנים. על מנת לנצל אופציה זו יש להיות בעלי ממוצע 85 ומעלה לאורך כל תקופת הלימודים לתואר הראשון (3 השנים הראשונות) ובמקרה שכזה בשנה הרביעית משלימים את החובות של התואר השני וזוכים בתואר LL.M.

תנאי קבלה לתואר מוסמך במשפטים ללא משפטנים

ראשית, כדאי לדעת כי כמעט בכל המקרים תנאי קבלה לתואר שני במשפטים הוא תואר ראשון במשפטים. יחד עם זאת ישנם גם שני יוצאים מן הכלל: הן באוניברסיטת בר אילן והן במסלול האקדמי המכללה למנהל בהן מוצעים לימודי תואר שני במשפטים ללא משפטנים, כלומר לבוגרי תארים ראשונים בתחומים אחרים.

על מנת להתקבל למסלולים ייחודיים אלה יש צורך בציון 80 ומעלה במסגרת לימודי התואר הראשון. חשוב להדגיש כי תואר שני זה אינו מאפשר עיסוק בעריכת דין.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן