לימודים בישראל

תואר שני בסוציולוגיה

לימודי תואר שני בסוציולוגיה מקנים ידע מעמיק בכל הקשור להבנת מבנה החברה, היחסים בין הקבוצות השונות בה, תהליכים חברתיים, הבדלים בין תרבויות וחברות שונות מכל מיני היבטים ועוד. האוניברסיטאות המציעות לימודי סוציולוגיה לתואר שני הן בר אילן, בן גוריון, תל אביב, חיפה והעברית בירושלים וניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה. במסגרת המגמה שבה לימודים גבוהים הופכים חשובים יותר ויותר במגוון תחומי ידע, גם לימודי סוציולוגיה לתואר שני זוכים לביקוש הולך וגובר.

תנאי קבלה לתואר שני בסוציולוגיה

בן גוריון: על מנת להתקבל ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר שני באוניברסיטה הדרומית יש להשלים לימודי תואר ראשון עם ממוצע של לפחות 85. מי שלמד סוציולוגיה ואנתרופולוגיה או מדעי ההתנהגות ייהנה מעדיפות על פני בוגרי תארים ראשונים בתחומים אחרים.

בר אילן: הביקוש ללימודי תואר שני במגמה לסוציולוגיה ארגונית של המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה גבוה מאוד, ועל כן רף הקבלה גבוה גם כן. ההחלטה מתקבלת על סמך שקלול ציוני התואר הראשון, תחום הלימודים במסגרת תואר זה, רמת האנגלית, ציוני הסמינריונים וההמלצות שמציג כל מועמד.

אוניברסיטת תל אביב: תנאי הקבלה הבסיסי הוא תואר ראשון עם ציון 83, כשבעלי תואר זה בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה או מדעי ההתנהגות נהנים מעדיפות. בכל מקרה יש להגיש גם המלצה אקדמית וכן הצהרת כוונות.

אוניברסיטת חיפה: יש צורך בתואר ראשון עם ציון 82 ומעלה. בכל מקרה ממוצע הציונים בתואר הראשון משוקלל עם ציון בחינה באנגלית והמועמדים שנתוניהם הם הגבוהים ביותר יזומנו לראיון. מכתבי המלצה אינם חובה אך עשויים לשפר את הסיכוי לקבל זימון שכזה. לאחר שלב הראיונות מתקבלת ההחלטה הסופית מי מתקבל ללימודים ומי לא.

מאחר שתנאי הקבלה עשויים להשתנות, מומלץ לפנות אל האוניברסיטה שבה רוצים ללמוד תואר שני בסוציולוגיה כדי לברר את סיכוייכם העדכניים.

מסלולי לימודי סוציולוגיה לתואר שני

בן גוריון: המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מציעה שתי מגמות רלוונטיות למי שרוצה תואר שני בסוציולוגיה, סוציולוגיה ארגונית ולימודי חברה ביקורתיים (ישנה גם מגמת אנתרופולוגיה). במגמה הראשונה מתמקדים בתהליכים המתרחשים בארגונים כולל שימת דגש על הקניית כלים פרקטיים חיוניים, ואילו במגמה השנייה הדגש הוא על חשיבה ביקורתית (כולל על הגישה הביקורתית עצמה) והתעמקות בזרמים מחשבתיים הבוחנים את הסוציולוגיה מהיבטים שונים ובפרט הפוליטי וההיסטורי. בכל מקרה הלימודים הם במתכונת של יום אחד בשבוע. בין הקורסים המוצעים: "משחק דמיון והסדר החברתי", "פיתוח ארגוני התערבויות ברמת הפרט" ו"ארגוני החברה האזרחית, השוק והמדינה".

בר אילן: הלימודים במגמה לסוציולוגיה ארגונית מתקיימים בימי רביעי ושישי, ומתאפיינים בעיסוק במגוון תחומים, מניהול דרך גלובליזציה וכלה במגדר. המכנה המשותף לכל הידע הרחב המוקנה לסטודנטים הוא שהוא מאפשר היכרות מעמיקה עם ארגונים שונים, על המורכבות שבהם, הן מבחינה מבנית והן מבחינת האינטראקציות הבינאישיות המתקיימות בהם, וכן עם הדרכים שבהן מתנהלים ארגונים בתוך הסביבה הפוליטית, חברתית וכלכלית.

אוניברסיטת חיפה: מי שמעדיף את האופציה של לימודים בצפון יכול לבחור בין 3 תוכניות שונות – סוציולוגיה, סוציולוגיה ארגונית יישומית וסוציולוגיה עיונית (התוכנית השלישית מיועדת לעובדי הוראה).

אוניברסיטת תל אביב: תואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת ת"א מאפשר בחירה בין 5 התמחויות – אי שוויון וצדק חלוקתי, מחקר וביקורת בסוציולוגיה, ארגונים וארגוני שינוי חברתי, אנתרופולוגיה חברתית תרבותית וסוציולוגיה של החינוך.

האוניברסיטה העברית: המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במוסד הלימודים הירושלמי הוותיק מציעה מספר תוכניות לימוד לתואר שני – סוציולוגיה, דמוגרפיה, לימודי הארגון, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם התמחות בלימודים עירוניים ואזוריים, וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם התמחות בניהול, תכנון ומדיניות הסביבה. סטודנטים מצטיינים יכולים להשתתף בתוכנית התמחות המותאמת אישית לכישוריהם והעדפותיהם.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן