לימודים בישראל

תואר שני בסיעוד

כמו כל מקצועות הרפואה, גם סיעוד הוא תחום שבו הביקוש לעובדים מיומנים – הן בארץ והן בחו"ל – הולך ועולה באופן קבוע, כשבנוסף דרישות הסף למשרות האיכותיות באמת הופכות גם הן גבוהות יותר ויותר עקב הידע החדש הרב שמתווסף כל העת. בהתאם, תואר שני בסיעוד הוא מסלול שזוכה לביקוש ער, ומתגמל את בוגריו ובוגרותיו באפשרות להגיע לתפקידים מצוינים, הן מבחינת האתגר המקצועי, הן מבחינת השכר והן מבחינת הסיפוק בעבודה.

במסגרת לימודי תואר שני בסיעוד, צוברים הסטודנטים ידע יקר ערך במגוון נושאים ובהם אנטומיה, כימיה, פתולוגיה, אפידמיולוגיה, מיקרוביולוגיה, פרמקלוגיה ועוד תחומים במסגרת מדעי החיים, מעשירים את השכלתם בתחום הסיעוד ובפרט בכל הקשור לסיעוד הילד, סיעוד המתבגר, סיעוד במסגרת הקהילה, סיעוד בהקשר של בריאות הנפש, סיעוד במצבי חירום ומצבים דחופים ועוד. בנוסף, תוכנית לימודי סיעוד לתואר שני כוללת קורסים המשיקים לתחום כגון פסיכולוגיה התפתחותית, כלכלת בריאות, סוציולוגיה של הבריאות ומבוא למנהל.

לימודים אלה מוצעים באוניברסיטת תל אביב, באוניברסיטת חיפה (שמאפשרת לזכות בתואר השני במסגרת מבח"ר – מכללת בני ברק האקדמית – במסלול המותאם לנשים חרדיות), באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת בן גוריון.

תנאי קבלה ללימודי תואר שני בסיעוד

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני בסיעוד יש לעמוד בתנאי הקבלה הכוללים השלמת תואר ראשון בסיעוד, ולעיתים גם ניסיון תעסוקתי בתחום וראיונות אישיים שעורכים מוסדות הלימודים.

לימודי סיעוד לתואר שני באוניברסיטה העברית

בית הספר לסיעוד של האוניברסיטה העברית בירושלים פועל במסגרת בית החולים הדסה, ותוכנית ה- MA שלו כוללת שלושה מסלולי התמחות: גרונטולוגי, אונוקולוגי וטיפול נמרץ.

לימודי תואר שני בסיעוד מתוכננים כך שניתן להשלים אותם תוך 4 סמסטרים, והם מורכבים מ- 8 קורסי חובה שמשותפים לכל המסלולים, 3-4 קורסים ספציפיים לכל התמחות, סמינר ועבודת מחקר.

המסלול באוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב מציעה שני מסלולים במסגרת תואר שני בסיעוד: עם עבודת גמר או בלעדיה, וכן שתי מגמות – מגמת מנהל והמגמה הקלינית.

ניתן לעבור מהמסלול עם עבודת הגמר למסלול השני, אך לא להיפך, כשגם מי שבוחר במסלול עם עבודה מקבל תשובה סופית רק אחרי הסמסטר הראשון אם אכן יישאר במסלול זה. גם השיבוץ למגמות מתבצע בהתאם להעדפות המועמדים אולם ההחלטה הסופית נתונה בידי אנשי החוג.

תואר שני בסיעוד באוניברסיטת בן גוריון

גם באוניברסיטת בן גוריון ניתן לבחור בין לימודי תואר שני בסיעוד עם עבודת גמר או בלעדיה, כשבכל מקרה היקף הלימודים הוא 40 נקודות זכות. בין הקורסים הנלמדים: כלכלת בריאות בראי הסיעוד, דמיון מודרך, ניהול הטיפול בכאב ועוד.

המסלול באוניברסיטת חיפה ובמכללת בני ברק

באוניברסיטת חיפה, שכאמור מציעה לימודי סיעוד לתואר שני גם במסגרת המכללה האקדמית בני ברק במסלול המיועד לנשים חרדיות, מוצעות גם כן 2 האפשרויות – לימודים עם עבודת גמר ולימודים ללא עבודת גמר. בין הקורסים הכלולים בתוכנית הלימודים: התמודדות עם מצבי משבר וטראומה בתחום הבריאות, זוגיות אינטימיות ובריאות האישה בפרספקטיבה מגדרית, ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן