לימודים בישראל

תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטת תל אביב

איכותה וחוסנה של חברה נקבעים לא רק עפ"י האוכלוסיות החזקות בה אלא במידה רבה גם על סמך היחס שלה לאוכלוסיות המוחלשות. עובדים סוציאליים מנוסים ומיומנים הם אחת החוליות העיקריות בשרשרת הטיפול וההעצמה של אוכלוסיות אלה, לימודים גבוהים בתחום הם נדבך מרכזי בהכשרתם של העובדים הסוציאליים וכשמדברים על תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, אוניברסיטת תל אביב היא אחד המקומות הראשונים שחושבים עליהם לאור רמתם הגבוהה של הלימודים בה.

מדוע כדאי ללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטת תל אביב?

אוניברסיטת תל אביב היא באופן כללי אחד בית חם לכל שמי שרוצה ליהנות מהיתרונות של לימודים אקדמיים. בית הספר לעבודה סוציאלית הנקרא ע"ש בוב שאפל ואשר החל לפעול בשנת 1969 זוכה למוניטין גבוהים, ובצדק: הסגל האקדמי נבחר בקפידה וכל סטודנט זוכה לידע רחב היקף ועדכני במיוחד כמו גם למיומנויות מעשיות ובנוסף מוטמעת בו החשיבה הביקורתית החשובה כל כך בימינו.

תוכניות הלימוד במסגרת תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב נבחנות באופן מתמיד ומועשרות כל העת כך שיכללו את כל שיטות ההתערבות הרלוונטיות לאוכלוסיה בארץ ועוד דגש חשוב מבחינת סגל בית הספר הוא מתן יחס אישי לכל התלמידים כך שיוכלו להפיק את המירב מהלימודים.

מסלולי לימוד לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב

במסגרת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית אוניברסיטת תל אביב מציעה 2 מסלולים:

 • מסלול קליני לטיפול בילד ובנוער.
 • מסלול קליני לטיפול במצבי לחץ וטראומה.

בנוסף כדאי לדעת שישנו מסלול נוסף, לא קליני, והוא המסלול האינטגרטיבי לטיפול והתערבות (שאגב, פתוח גם לבוגרי תואר ראשון מתחום אחר).

בכל אחד מהמסלולים ניתן לבחור בין תואר שני מחקרי (עם תזה) לבין תואר שני ללא תזה. לימודים ללא תזה הם בהיקף 36 ש"ס ועם תזה – 30 ש"ס, ובכל מקרה יש לבחור קורסים מתוך 3 אשכולות – קורסי תשתית עבור פיתוח ידע והמשגתו, התבוננות ביקורתית על הפרקטיקה בעבודה סוציאלית ופיתוח ידע והמשגתו (או באמצעות מחקר או באמצעות התערבות).

משך הלימודים הינו שנתיים.

תנאי הקבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב

שני המסלולים הקליניים – טיפול בילד ובנוער וטיפול במצבי לחץ וטראומה – מיועדים אך ורק לבוגרי לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית.

על מנת להתקבל לאחד המסלולים הקליניים נדרש ציון 85 ומעלה בתום התואר הראשון, שכאמור צריך להיות בעבודה סוציאלית, וכן ניסיון בעבודה מעשית בתחום. הניסיון חייב להיות לפחות 22 חודשים (עד ליום פתיחתה של שנת הלימודים בה מתחילים ללמוד לתואר השני) ובהיקף של לפחות חצי משרה – בתפקיד שבו עובדים עם ילדים ונוער, סביבת ילדים ונוער ו/או אוכלוסייה במצבי לחץ וטראומה. כמו כן יש להמשיך ולעבוד בתפקיד זה גם במהלך לימודי עבודה סוציאלית לתואר שני (בין אם בשכר ובין אם בהתנדבות).

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני מחקרי יש צורך גם בממוצע ציונים 85 ומעלה בקורסי הסטטיסטיקה והמחקר.

המסלול לטיפול בילד ובנוער

מסלול זה, כפי שמשתמע משמו, מתרכז בטיפול באוכלוסיות הצעירות ומיועד למי שכבר עוסק בכך בפועל – ויוכל לבצע את הפרקטיקום השנתי (בשנה השנייה) במסגרת שהוא כבר מכיר.

תוכנית הלימודים מתמקדת בשני סוגי טיפולים מרכזיים, הפסיכו-דינמי וההתנהגותי-קוגניטיבי-קונסטרוקטיבי. בין הקורסים הנלמדים: מיומנויות טיפול ישיר בילדים; להתבגר בתוך גבולות; הדרכת הורים; ילדים במצבי טראומה; התבגרות סוערת; ועוד.

המסלול לטיפול במצבי לחץ וטראומה

כאמור במסגרת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית אוניברסיטת תל אביב מציעה שני מסלולים, ובמסגרת זה השני, מתמקדים הלימודים בטיפול ושיקום נפגעי טראומה ישירים ועקיפים בכל שלבי מעגל החיים, מילדות ועד זקנה.

גם במסלול זה הפרקטיקום מתבצע במסגרות שבהן כל סטודנט עובד, ובין הקורסים הנלמדים: פוסט טראומה מורכבת והפרעות דיסוציאטיביות; תקווה וחוסן; טיפול ממוקד במצבי פוסט טראומה: יישומים ברמת הפרט והחברה; ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן