לימודים בישראל

תואר שני בצילום

צילום, כמו אמנויות רבות אחרות, נתפס לעתים קרובות כתחום שאינו מחייב לימודים אקדמיים. ואכן, בין אם ברצונכם להיות צלמי אופנה ובין אם צלמי חדשות, בין אם צילום תיעודי מסעיר את הדמיון שלכם ובין אם צילום מזון, בין אם החלום שלכם הוא תמונת סטילס מושלמת ובין אם הוא צילום בוידיאו – בכל מקרה כישרון, תפיסה אסתטית מגובשת, טביעת עין חדה, מקוריות, יכולת להביא את עצמכם לידי ביטוי ומיומנות טכנית גבוהה הם המפתח לעיסוק מתגמל כצלמים מקצועיים. חלק מהאיכויות הנ"ל כלל לא ניתנות ללימוד פורמלי (אם כי תוכנית לימודים מוצלחת מאפשרת למי שניחן בהן לגלות אותן בעצמו ולשכלל אותן) ובמקרים רבים די בקורסים ממוקדים כדי לרכוש יכולות טכניות נדרשות.

מצד שני, תוכנית לימודי צילום המקנה תואר אקדמי מקנה גם מיומנויות רבות ובעיקר אופקים רחבים שגם הם נדבך חיוני בארגז הכלים של כל צלם שרוצה לתעד את המציאות באופן מושלם וליצור תמונות שלא שוות רק אלף מילים אלא הרבה הרבה יותר. בפרט מדובר במתכונת של לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי. יחד עם זאת, נכון לעכשיו אין בארץ תוכניות לימוד לקראת תואר שני בצילום – ניתן ללמוד לתואר זה באירופה או להשתתף בתוכנית של לימודי תואר שני בתולדות האמנות של אוניברסיטת תל אביב ובמסגרתה לבחור בהתמחות בצילום. במכללת ספיר מוצע תואר שני בקולנוע (הפקה ותיאוריה) ואם מטרתכם היא להפוך למאסטרים בצילום קולנועי הרי שזו בהחלט אופציה רלוונטית.

תוכנית לימודי צילום באוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב מדובר כאמור לא בתואר שני בצילום כי אם בתואר שני בתולדות האמנות עם התמחות של לימודי צילום.

בסך הכל ניתן לבחור בנושאים הקשורים לצילום קורסים בהיקף של עד 12 נ"ז (מתוך סה"כ 36 נ"ז נדרשות להשלמת תואר שני) ומי שאכן מנצל את מלוא המכסה יוכל גם לבחור את הנושא לתזה מעולם הצילום.

רשימת הקורסים משתנה משנה לשנה. באופן עקרוני תוכלו להתעמק בנושאים דוגמת ההיסטוריה של הצילום, צילום קונספטואלי, צילום ישראלי ופלסטינאי, צילומי עדויות וזיכרון ועוד. עוד יכולים הסטודנטים לקחת חלק בסדנאות מחקר ובכיתות אמן מעשירות.

אל תוכנית הלימודים לקראת תואר שני בתולדות האמנות מתקבלים מועמדים שממוצע הציונים שלהם במסגרת התואר הראשון הוא 80 ומעלה. מי שלא למד אמנות במסגרת תואר זה יידרש ללימודי השלמה, ועוד כדאי לדעת כי לעתים ניתן להתקבל גם עם ממוצע נמוך יותר וזאת בכפוף להחלטת ועדת הקבלה של הפקולטה.

תואר שני בקולנוע במכללה האקדמית ספיר

המכללה האקדמית ספיר, השוכנת בסמוך לשדרות, והמוכרת בין השאר בזכות לימודי קולנוע ברמה גבוהה במיוחד, מציעה תואר שני בקולנוע המקנה כלים מעשיים יקרי ערך כמו גם ידע תיאורטי רחב היקף. התוכנית אמנם אינה מתמקדת בצילום, אולם מתאימה למי שצילום קולנועי מושך אותו במיוחד.

על מנת להתקבל לתוכנית יש להיות בעלי תואר ראשון עם ממוצע 85 ומעלה. חשוב להדגיש כי היא מיועדת גם למי שהתואר שלהם אינו בתחום הקולנוע, כשמועמדים אלה נדרשים ללימודי השלמה הנלמדים במתכונת של יום לימודים אחד במשך סמסטר הקיץ שלפני הלימודים עצמם.

תואר שני בצילום באירופה

ברחבי אירופה קיימות לא מעט אפשרויות ללמוד לקראת תואר שני בצילום למי שחפץ להעמיק מאוד את הידע התיאורטי שלו בתחום, את המיומנויות הטכניות שלו ואת תפיסת העולם האמנותית באופן כללי, ובה בעת לזכות בחוויה מרתקת בעיר יפה רוויית שכיות חמדה.

בפרט מוצעות תוכניות שכאלה באיטליה, המדינה שהמציאה את האסתטיקה, אבל גם בערים אירופאיות משמחות אחרות דוגמת ברצלונה, דאבלין, פאריז, פראג, ברדה שבהולנד ולונדון תוכלו ללמוד לתואר שני ייחודי זה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן