לימודים בישראל

תואר שני בתקשורת

תואר שני בתקשורת הוא מסלול לימודים מרתק ודרך מצוינת להגיע לעמדות מפתח בתחום ולמשרות נחשקות במיוחד. רוצים לקבל פרטים נוספים? המשיכו לקרוא את כל המידע על לימודי תקשורת לתואר שני בישראל.

"תקשורת" הוא מונח רחב יריעה שתחת כנפיו נמצאים הן המדיה המסורתית (עיתונים, רדיו, טלוויזיה) והן המדיה החדשה (אינטרנט), ובנוסף יש לו נוכחות גם בתחומי הפרסום ויחסי הציבור. השפעתם של אמצעי התקשורת השונים ודרכי התקשורת המגוונות רחבת היקף במיוחד בימינו, עידן שבו התודעה הציבורית מושפעת במידה ניכרת ממה שמתפרסם ב"תקשורת" (ולא פחות מכך ממה שלא מתפרסם), ובהתאם הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחום הולך וגדל כל הזמן.

לימודי תואר שני בתקשורת מתאימים למי שסיים תואר ראשון בתקשורת או בתחומים דומים והם מתקיימים במרכז הבינתחומי הרצליה, באוניברסיטת בן גוריון, באוניברסיטת בר אילן, באוניברסיטת חיפה, במסלול האקדמי המכללה למנהל שבראשון לציון, באוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית נתניה.

בכל אחד ממוסדות הלימוד הללו ישנו דגש על נושאים אחרים בתחום התקשורת, שהינו כאמור רחב עד מאוד, כך שכל מי מתעניין בלימודי תואר שני זה יכול למצוא את התוכנית האופטימלית עבורו, בהתאם לתחומי העניין שלו ולאופן שבו הוא רואה את התפתחות הקריירה המקצועית שלו.

תואר שני בתקשורת באוניברסיטת חיפה

לימודים בצפון הם תמיד חוויה נעימה ובפרט באוניברסיטת חיפה שחרטה על דגלה את הפלורליזם ואת הרב תרבותיות. החוג לתקשורת באוניברסיטה שעל הכרמל מאפשר בחירה בין מסלול מחקרי (עם תזה) לבין מסלול עם עבודת סיום המתמקד בתחום של תקשורת אסטרטגית ויחסי ציבור, כלומר שימוש באמצעי התקשורת השונים על מנת להשיג יעדים כאלה ואחרים ובפרט בתחום העסקי (אם כי לא רק). במסגרת לימודי המסלול ללא התזה ניתן ליהנות מהתנסות מעשית במשרדי יח"צ ובמחלקות דוברות.

תנאי הקבלה: B.A בתקשורת עם ציון 85 ומעלה למסלול המחקרי ועם ציון 80 ומעלה למסלול ללא תזה. בעלי B.A אחר יכולים להתקבל אף הם, בכפוף ללימודי השלמה. בכל מקרה נלקחים גם בחשבון מיקומו היחסי של כל מועמד ביחס לחבריו למחזור וכן שתי המלצות שאותן יש לספק (לפחות אחת מהן אקדמית).

תואר שני בתקשורת באוניברסיטת תל אביב

לימודי תואר שני בתקשורת באוניברסיטת תל אביב מיועדים לבעלי תואר ראשון עם ציון 84 או יותר. ניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה, וזאת בסוף השנה הראשונה. את הפרקטיקום השנתי מבצעים הסטודנטים בארגונים חברתיים – חוויה מרתקת ומעשירה במיוחד המאפשרת התנסות מעשית בכל הקשור לשימוש בתקשורת למטרת שינויים חברתיים.

תואר שני בתקשורת באוניברסיטת בר אילן

בית הספר לתקשורת של אוניברסיטת בר אילן מאפשר אף הוא בחירה בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה, כשבכל מקרה הלימודים מתמקדים בתקשורת פוליטית (ועל כן מוצעים בשיתוף המחלקה למדעי המדינה).

לנוכח הביקוש הרב, רף הקבלה גבוה: ציון של לפחות 87 במסגרת לימודי התואר הראשון. מועמדים בעלי רקע חסר בתחום התקשורת ו/או מדעי המדינה יידרשו ללימודי השלמה (עם קורסים כגון "פוליטיקה ישראלית" ו"יסודות התקשורת").

בין הקורסים המוצעים בלימודי תואר שני ייחודי זה: "הון שלטון עיתון", "תקשורת, דעת קהל ומדיניות" ו"מהפכת האינטרנט".

תואר שני בתקשורת באוניברסיטת בן גוריון

באוניברסיטה הדרומית הבחירה בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה מתבצעת בסוף שנה א'. תנאי מעבר לשנה ב' בכל מקרה הוא ממוצע 80 ומעלה.

בין הקורסים המוצעים בבן גוריון: "תעמולה ביחסים בינלאומיים", "לך תסמוך על גוגל: עובדות, שקרים וטכנולוגיה", "תקשורת, אקטיביזם וצדק חברתי" ו"פנאי ותקשורת בגיל מבוגר".

לימודים לתואר שני בתקשורת במכללות בישראל

במרכז הבינתחומי הרצליה לימודי התואר השני בתקשורת מתמקדים באפיקי מדיה חדשים ובתקשורת בעידן הדיגיטלי. במכללה האקדמית נתניה מוצעת תוכנית לתואר שני ללא תזה הנפרשת על פני 4 סמסטרים במתכונת של יום אחד בשבוע בשני הסמסטרים הראשונים, סמסטר קיץ שבו לומדים פעמיים בשבוע וסמסטר רביעי לכתיבת עבודות תוך קבלת הנחיה אישית.

תכנית הלימודים של המסלול האקדמי המכללה למנהל מתמקדת בהכשרת עורכי ומנהלי תוכן באפיקי המדיה השונים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן