לימודים בישראל

תואר B.Ed

תואר B.Ed הוא תואר ראשון בתחום ההוראה, כשבדרך כלל הסטודנטים הלומדים לקראת B.Ed מקבלים במקביל גם תעודת הוראה המאפשרת להם להשתלב במערכת החינוך כמורים או גננות. פירוש השם B.Ed הוא ראשי תיבות של המונח באנגלית: Bachelor of Education.

לצד האוניברסיטאות השונות בהן ניתן ללמוד לימודי חינוך והוראה לתואר זה ישנן גם לא מעט מכללות אקדמיות המתמחות בתחום החינוך ובהתאם מעניקות B.Ed: מכללת לוינסקי לחינוך, בית ברל, סמינר הקיבוצים, מכללת דוד ילין, אורנים, מכללת הרצוג ועוד.

ברוב המסלולים הלימודים הם במתכונת תלת שנתית וכאמור משלבים בין לימודים אקדמיים לבין לימודי תעודה (כלומר מעניקים הן תואר ראשון בחינוך והן תעודה מקצועית). ניתן לבחור בין התמחויות שונות ובהן חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך והוראת מקצועות ספציפיים (מתמטיקה, ערבית, מדעים, לשון, אומנות וכו').

מסלולי הלימודים בבית ברל

אחד ממוסדות הלימודים הוותיקים בהם ניתן ללמוד לתואר B.Ed הוא בית ברל, השוכן מצפון לכפר סבא.

תוכנית הלימודים במכללה אקדמית זו, שבה מושם דגש על תחום האמנויות, נמשכת 4 שנים, וניתן להתקבל אליה על סמך ממוצע בגרות בלבד (בחלק מהמסלולים ממוצע המינימום הוא 87, באחרים 90 ובמסלול העל יסודי נדרש ממוצע 92 או יותר), על סמך ציון פסיכומטרי וזכאות לבגרות (פסיכומטרי מעל 600 עם כל ממוצע בגרות שהוא), או על סמך ציון משוקלל גבוה דיו. מועמדים בני 30 ומעלה יכולים להתקבל עם פסיכומטרי 525 או יותר וזכאות לבגרות. בכל מקרה ישנו גם ראיון קבלה, וניתן להתקבל גם בעקבות מכינה אקדמית ייחודית.

בית ברל מציע מגוון מסלולים וכן את האפשרות לקבל 2 תעודות הוראה (כלומר אפשרות ללמד 2 מקצועות). בין המסלולים: לימודי הוראה וחינוך לגיל הרך (גילאי גן), לימודי חינוך מיוחד, הוראת אנגלית לבתי"ס יסודיים ועל יסודיים, הכשרת מורים ערבים, המסלול לקידום נוער, תואר ראשון B.Ed ותעודה הוראה בלימודי אמנות עיוניים וחוג נוסף.

המסלול הייחודי של סמינר הקיבוצים

בסמינר הקיבוצים, מכללה אקדמית נוספת המתמקדת בחינוך, ניתן ללמוד במסלול ייחודי של לימודי עיצוב לתואר ראשון המקנה גם תעודת הוראה.

הלימודים אל תואר B.Ed זה נמשכים 4 שנים כשבשנה האחרונה ניתן לשלב סטאז' (בהוראה). בוגרי המסלול יכולים לבחור להפוך למעצבים או למורים בתחום ובהתאם תוכנית הלימודים משלבת לימודי עיצוב על תחומיו השונים והמגוונים (מולטימדיה, עיצוב מוצר, תלבושות ועוד) ולימודי הוראה.

הקבלה ללימודים אלה היא על סמך שקלול הפסיכומטרי עם ממוצע הבגרות, כשבעלי בגרות עם ציון 87 או יותר פטורים מחובת הפסיכומטרי. בכל מקרה נדרשת התייצבות בפני ועדת קבלה כולל הצגת תיק עבודות וכן ביצוע שני תרגילים, אחד בבית ואחד בכיתה.

תואר B.Ed במכללת דוד ילין

מכללת דוד ילין השוכנת בירושלים דוגלת בהכשרת אנשי הוראה בעלי ערכים פלורליסטים והומניסטים שמהווים חלק בלתי נפרד מהחברה והקהילה במסגרתה הם פועלים.

בין המסלולים הייחודיים המוצעים במכללת דוד ילין ניתן לציין את "חינוך יסודי בשיטת ולדורף", את "חינוך מיוחד בחברה הערבית" ואת התוכנית הבינתחומית של המכון לחינוך לקיימות.

בנוסף לבחירת מסלול כל אחד מהסטודנטים בוחר גם חוג התמחות או שניים, כשבין האפשרויות: ספרות וספרות ילדים, היסטוריה ומחשבת ישראל, תיאטרון ודרמה, מתמטיקה ופיזיקה ועוד.

תוכניות הלימודים במכללת אורנים

מכללת אורנים שוכנת באחד המקומות היפים בארץ, ליד קרית טבעון, ומכשירה מורים שהם לא רק אנשי מקצוע מעולים אלא גם אנשי חינוך ומנהיגים בקהילה, וכן מובילי שינוי סביבתי מתוך דאגה לעתיד כדור הארץ.

הסטודנטים הלומדים לתואר B.Ed יכולים לבחור בין מספר אפשרויות התמחות: אזרחות ולימודי דמוקרטיה (המעניקה תעודת הוראה לכיתות ז' עד י'), גיאוגרפיה ולימודי סביבה (המעניקה תעודת הוראה לכיתות ג' עד י' או לבתי"ס על יסודיים), חינוך חברתי קהילתי, תקשורת, הוראת השפה הערבית ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן