לימודים בישראל

תואר LL.B

תואר LL.B, ראשי תיבות באנגלית: Bachelor of Laws (במקור "Legum Baccalaureus" בלטינית), הוא תואר ראשון במשפטים המוענק בסיום לימודי משפטים אקדמיים. יש להדגיש כי תואר זה אינו הופך אוטומטית את בעליו לעורך דין, שכן לשם כך יש צורך בסטאז' על פי כללי לשכת עורכי הדין וכן במעבר בחינות ההסמכה של הלשכה.

קיים בימינו ביקוש ער ללימודים אלה, ובהתאם לכך גם ההיצע נרחב מאוד – רוב האוניברסיטאות בארץ מציעות לימודי משפטים לקראת תואר ראשון (LL.B) כמו גם לתארים מתקדמים, וגם מכללות אקדמיות רבות מציעות לימודים בתחום – בין אם בדרך לקריירה כעורך דין ובין אם בתחום אחר שבו נדרש ידע משפטי מעמיק.

מה כוללים הלימודים לקראת תואר LL.B?

בכל אחת מהאוניברסיטאות והמכללות ישנם דגשים שונים, אולם באופן טבעי ישנו גם מכנה משותף נרחב ללימודי המשפטים בכל מוסדות הלימוד המציעים אותם.

הנושאים העיקריים הנלמדים הם משפט פלילי (העוסק בעבירות על חוקי המדינה), משפט אזרחי (משפטים שבהם המדינה אינה צד; בין השאר כולל תחום זה את דיני החוזים, דיני המשפחה, דיני הקניין ודיני הנזיקין), משפט בינלאומי, משפט מסחרי, החקיקה בתחום המקרקעין, דיני עבודה, זכויות אדם ועוד.

ברוב המקרים הלימודים נמשכים 3.5 שנים אולם ישנן גם תוכניות הנפרשות על פני 8 סמסטרים.

לימודים במרכז הבינתחומי הרצליה

המרכז הבינתחומי בהרצליה מציע לימודי משפטים עם אוריינטציה עסקית, ובהתאם ניתן ללמוד בו לתואר LL.B במשפטים בצירוף חטיבה מהתחום של לימודי מנהל עסקים עם התמחות בשיווק, מימון, משפט עסקי בינלאומי, מדעי הרשת, מקרקעין או חשבונאות. הלימודים בתוכנית זו נמשכים 8 סמסטרים וניתן להרחיב אותה ולזכות בשני תארים ראשונים גם יחד, במשפטים ובמנהל עסקים.

אופציות אחרות הן שילוב בין משפטים לממשל, משפטים ופסיכולוגיה וישנו גם מסלול עם תואר ראשון במשפטים ומשם המשך ישיר לתואר שני בכלכלה פיננסית.

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן

מקום נוסף המתמחה הן במשפט והן בעסקים הוא המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, וגם הוא מציע את האופציה של תואר משולב במשפטים ובמנהל עסקים.

ניתן, כמובן, גם ללמוד "רק" לתואר LL.B במשפטים במסגרת תכנית לימודים המאפשרת בחירה בחטיבות דוגמת זכויות אדם, משפט פלילי וקרימינולוגיה, דיני משפחה ומשפט מסחרי.

המרכז האקדמי מאפשר בחירה בין לימודי בוקר לבין לימודי ערב במנהל עסקים, מתוך הבנה שחלק מהמעוניינים במסלול זה הנם אנשים מבוגרים יחסית שכבר נמצאים בעיצומה של קריירה (ורוצים לשדרג אותה או לשנות כיוון).

לימודים לתואר LL.B במרכז האקדמי כרמל

המרכז האקדמי כרמל השוכן בחיפה מאפשר לבחור בין לימודי ערב במשפטים ללימודי בוקר רגילים.

תכנית הלימודים לתואר LL.B כוללת קורסי חובה במשפטים (בהיקף של 100 נקודות זכות), לימודים מתחום מנהל העסקים (בהיקף של 12 נ"ז), קורסי בחירה וביניהם "קטין במשפט", "פסיכיאטריה במשפט" ו"משפט מוסלמי" (24 נ"ז) וסמינרים (8 נק').

לימודי תואר LL.B במשפטים באוניברסיטת תל אביב

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב נחשבת לאחת הטובות בעולם, והלימודים בה מהווים חוויה מרתקת ומעשירה עד מאוד, ובפרט לנוכח מדיניות הפקולטה המעודדת את הסטודנטים ללמוד במקביל לתואר נוסף או לכל הפחות במסגרת חטיבה מורחבת, וזאת על מנת להיות בעלי אופקים רחבים וידע במגוון תחומים.

בנוסף ללימודים העיוניים יכולים הסטודנטים לקחת חלק בקליניקות משפטיות שמפעילה הפקולטה, ולהתנסות במסגרתן בעבודה מעשית בנושאים דוגמת התחדשות עירונית, צדק סביבתי, זכויות אדם, עובדים ורווחה ועוד. דרך הקליניקות רוכשים הסטודנטים ניסיון יקר ערך ובה בעת מסייעים למי שזקוק לייעוץ משפטי ובכך תורמים לחברה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן