לימודים בישראל

טכניון תנאי קבלה

הטכניון הוא אחד ממוסדות הלימוד האקדמיים המובילים בעולם כולו בכל הקשור למדעים וללימודי טכנולוגיה, ובהתאם כל מי שחולם להיות חוקר פורץ דרך, איש הייטק מוביל או איש מקצוע מהשורה הראשונה בתחומים כמו אווירונאוטיקה, הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה, ביולוגיה מולקולרית וכו' חולם על לימודים בחיפה במוסד אשר החל להכשיר בוגרים מצטיינים כבר ב-1924. באופן טבעי, נקבעו תנאי קבלה לטכניון כך שרק מועמדים מתאימים לרמת הלימוד הגבוהה יתקבלו למסלולים השונים, אולם יחד עם זאת יצרו קברניטי אוניברסיטה זו אפיקי קבלה רבים, וזאת על מנת לא לפספס אף מועמד.

תנאי קבלה לטכניון – העיקרון הבסיסי

ככלל, על מנת להתקבל לטכניון יש צורך במבחן פסיכומטרי (או SAT) ובבגרות מלאה כולל מתמטיקה ואנגלית בהיקף של 4 יח"ל לפחות.

הטכניון משקלל את ממוצע הבגרויות (כולל בונוסים שונים) עם הציון הפסיכומטרי הרב-תחומי (או לחילופין ציון במבחן SAT) לכדי ציון הנקרא "סכם". לדוגמה, ממוצע בגרויות 111 ופסיכומטרי 620 מובילים לציון סכם 83, ממוצע בגרויות 105 ופסיכומטרי 700 יניבו סכם 86, ובעלי ממוצע בגרויות 109 ופסיכומטרי 740 יקבלו סכם 91.

לכל פקולטה סף מינימלי משלה, וכך למשל מי שמעוניין בלימודי הנדסה אזרחית זקוק לסכם 85 ומעלה, וזהו גם הסף בהנדסת חומרים (כימיה או פיזיקה). אל לימודי תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל ניתן להתקבל עם סכם 84 ומעלה, בהנדסת מערכות מידע הרף הוא 88, במסלול המשולב של מתמטיקה ומדעי המחשב 90 ובהנדסת מכונות – 86.

תנאי קבלה נוסף הוא ציון של 88 ומעלה בחלק של האנגלית בפסיכומטרי. מועמדים שנבחנו בפסיכומטרי בשפה שאינה עברית חייבים לעבור מבחן יע"ל.

חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות, הן בשל החלטה של קברניטי הטכניון והן בשל הבדלים בין שנה לשנה בביקוש לכל מסלול. ניתן לפנות לייעוץ לימודים על מנת לברר האם אותם תנאי קבלה לטכניון עדיין רלוונטיים או שמא חלו בהם שינויים מסוימים.

הבונוסים על בגרויות במקצועות מדעיים

כמוסד מוביל בתחום לימודי המדעים והטכנולוגיה, מייחס הטכניון חשיבות רבה ללימוד מקצועות מדעיים כבר בתיכון ומעניק בונוסים על כך.

כך, למשל, למי שלמד מתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל יוכפל הציון ב-1.3, לימודי פיזיקה, כימיה או ביולוגיה בהיקף של 5 יח"ל מעניקים בונוס של 25% לציון, וכך גם עבור מקצועות טכנולוגיים (אלקטרוניקה ומחשבים, בקרת מכונות וכו') – ומי שלמד גם מתמטיקה בהיקף של 5 יח' וגם 2 מקצועות מדעיים/טכנולוגיים אחרים בהיקף דומה יזכה לבונוס נוסף.

קבלה ללא פסיכומטרי

אחד השינויים החשובים שהונהגו בשנים האחרונות מבחינת תנאי קבלה לטכניון הוא הוספת מסלולים המאפשרים קבלה על סמך ציוני בגרות בלבד, וזאת בתנאי שציון האנגלית במבחן הפסיכומטרי הוא 88 או יותר (כלומר בכל מקרה את המבחן הפסיכומטרי עצמו צריך לבצע).

למסלול לימודים בתחום המתמטיקה והפיסיקה ניתן להתקבל על סמך לימוד מקצועות אלה בהיקף של 5 יח' וקבלת ציון 90 ומעלה בשניהם. להנדסת אווירונאוטיקה וחלל נדרש התנאי הנ"ל ובנוסף אנגלית בהיקף דומה ובציון דומה כמו גם ממוצע בגרויות כללי, ללא בונוסים, של 90 ומעלה, וגם למסלולים של B.Sc בכימיה, ביולוגיה, הנדסה ביוכימית והנדסת ביוטכנולוגיה ומזון ניתן להתקבל על סמך הישגים דומים בבגרות.

לימודי מכינה בטכניון

דרך נוספת לדלג מעל הרף שקובעים תנאי קבלה לטכניון היא המכינה, שבה לומדים מתמטיקה, פיסיקה ואנגלית ברמה השקולה ל-5 יח"ל. את ציוני המכינה ניתן לשקלל אל תוך הסכם, וכך להתקבל למסלול הלימוד המבוקש.

בנוסף יתקבלו לטכניון מועמדים שהשתתפו באולימפיאדה למדעים (תחת תנאים מסוימים) ומועמדים בעלי רקע חריג (וזאת על סמך החלטה של הוועדה לטיפול במועמדים חריגים).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן