לימודים בישראל

מכללת ספיר תנאי קבלה

מכללת ספיר במתכונתה הנוכחית (האקדמית) פועלת בהצלחה מאז שנת 1998, והמסלולים השונים שהיא מציעה – הן לתואר והן לתואר שני (כמו גם להנדסאים) – זוכים לביקוש רב. באופן טבעי מבחינת אנשי מכללת ספיר, תנאי קבלה הם חלק בלתי נפרד מתהליך הקבלה אולם כדאי לדעת שלמרות הרמה הגבוהה של המכללה הרי שברוב תוכניות הלימוד מדובר ברף סביר בהחלט ובנוסף ישנן דרכים רבות להתקבל ולהפוך לסטודנט מן המניין בספיר.

תנאי קבלה למשפטים במכללת ספיר

לימודי משפטים בספיר נחשבים לחדשניים ואיכותיים גם יחד. זוהי האופציה הדרומית ביותר בארץ ללימוד מקצוע מבוקש זה, ובמהלך הלימודים מושם דגש רב על חיבור לשטח, התנסויות מעשיות ופיתוח ערכי המוסר והצדק אצל הבוגרים.

תנאי הקבלה לתוכנית: בגרות מלאה עם ממוצע משוקלל של לפחות 85, פסיכומטרי 600 או יותר ושליטה טובה באנגלית (בגרות 4 יח' עם ציון של לפחות 70 וציון של לפחות 85 בחלק של האנגלית במבחן הפסיכומטרי).

לבעלי תואר ראשון הקבלה היא על סמך ממוצע הציונים של התואר, כשהוא צריך להיות 75 ומעלה אם מדובר בתחום ההנדסה או 80 ומעלה כשהתואר הוא במדעי הרוח או החברה. גם במסלול זה נדרש ציון פסיכומטרי של לפחות 600.

עוד אופציה להתקבל ללימודי המשפטים היא דרך מכינה, כשהציון הממוצע הנדרש בה הוא 85 (או 90 כשמדובר במכינה המיועדת לבני 30 ומעלה). חשוב להדגיש שגם בדרך זו עדיין נדרש פסיכומטרי גבוה (מעל 600).

מועמדים שאינם מצליחים להתקבל באף אחד מהמסלולים הנ"ל עדיין יכולים למצוא עצמם לומדים משפטים בספיר – לאחר פנייה לוועדת חריגים שכוללת מכתב המנמק מדוע הם ראויים להתקבל.

תנאי קבלה לביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר

מסלול לימודים מבוקש אחר בספיר הוא לימודי עבודה סוציאלית.

מבחינת מכללת ספיר תנאי קבלה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית הם פסיכומטרי 580 או יותר ובגרות עם ממוצע 85 או יותר. בעלי ממוצע בגרויות 98 ומעלה יתקבלו בלי קשר לציון הפסיכומטרי, ובכל מקרה נדרשת גם רמה נאותה באנגלית (בדומה לזו שנדרשת ללימודי המשפטים) וכן מעבר ראיון אישי / קבוצתי.

גם אל ביה"ס לעבודה סוציאלית של מכללת ספיר ניתן להתקבל על סמך מכינה – או מכינת הרוח והחברה או זו המיועדת לבני 30 ומעלה – כשבכל מקרה יש לסיים אותה עם ממוצע 98 ומעלה, ועוד דרך להתקבל למסלול זה היא לאחר השלמת שנת לימוד אקדמית עם ממוצע 85 או יותר.

תנאי קבלה ללימודי תקשורת במכללת ספיר

ביה"ס לתקשורת של מכללת ספיר הוא אחד המפורסמים בארץ, ומכשיר בוגרים ברמה גבוהה מאוד.

מבחינת מכללת ספיר תנאי קבלה אל לימודי תואר ראשון בתקשורת הם בגרות עם ממוצע של לפחות 95 או פסיכומטרי 650. במקרים אלה הקבלה היא אוטומטית. מי שממוצע הבגרויות שלו הוא בין 80 ל-95, או שהפסיכומטרי שלו הוא בין 500 ל-650 יכול גם להתקבל, לאחר מעבר מבחן התאמה ללימודי התקשורת וראיון אישי.

תנאי קבלה לכלכלה וחשבונאות במכללת ספיר

תנאי הקבלה לתואר ראשון משולב בכלכלה וחשבונאות הם פסיכומטרי 580 או יותר וממוצע בגרויות משוקלל 80 ומעלה, או לחילופין ממוצע בגרויות משוקלל 100 ומעלה.

בכל מקרה יש צורך ב-4 יח"ל באנגלית, וכן בציון של לפחות 75 בבגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יח"ל. מי שלא עומד בתנאי האחרון יכול לעבור קורס בשם "מתמטיקה לכלכלנים" המתקיים בתקופת הקיץ ולהתקבל על סמך קורס זה. קורס זה הוא גם חובה מבחינת בוגרי המכינות השונות המעוניינים להתקבל ללימודי הכלכלה והחשבונאות.

תנאי קבלה לתואר ראשון בתרבות, יצירה והפקה

תואר ייחודי למכללת ספיר, אשר על מנת להתקבל אליו יש צורך בפסיכומטרי 530 או בגרות עם ממוצע 80. מסלול זה פתוח גם לבני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות, וזאת לאחר שעברו את המכינה הייעודית להם, ולבני 50 ומעלה ללא כל תנאי קבלה פרט לראיון אישי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן