לימודים בישראל

תעודת הוראה

הוראה אינה מקצוע קל, אולם הבוחרים בעיסוק זה גם נהנים מלא מעט יתרונות: האפשרות להשפיע על דור העתיד ולהקנות לו ידע חיוני וערכים נכונים, הסיפוק הטמון בלראות את הילדים ובני הנוער מתפתחים וצומחים, האתגר – וכמובן חופשות ארוכות יחסית.

ישנו ביקוש נרחב למדי למסלולי לימודים לתעודת הוראה, תעודה שבלעדיה אי אפשר לעבוד כמורים. לנוכח הביקוש ישנו גם היצע רחב של תכניות לימודי חינוך והוראה – הן למי שנמצא בראשית דרכו והן לאקדמאים המעוניינים בהסבה מקצועית.

לימודים לתעודת הוראה

תוכניות הלימודים לתעודת הוראה נחלקות למספר קטגוריות בהתאם לתעודה הספציפית שהן מקנות: תעודת הוראה לגיל הרך, תעודת הוראה לבתי ספר יסודיים, תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים, תעודת הוראה בחינוך המיוחד, וישנם גם שילובים המקנים יותר מתעודה אחת. בנוסף ניתן לבחור כמובן את תחום ההתמחות (היסטוריה, מתמטיקה, תנ"ך, מדעים, ספרות וכו').

לימודי תעודת הוראה במכללת לוינסקי

אחד ממוסדות הלימוד הבולטים בתחום החינוך הוא מכללת לוינסקי, שמציעה מבחר רחב של תוכניות לימוד המובילות אל תעודת הוראה.

תוכניות הלימוד נפרשות על פני 4 שנים (כולל סטאז') ותנאי הקבלה משתנים בהתאם לתוכנית הספציפית: כך למשל על מנת לקבל תואר ראשון + תעודת הוראה לכיתות א' עד ו' בהתמחות ספציפית (מתמטיקה, אנגלית, טבע, ספרות, מקרא) נדרש ממוצע בגרויות 92 ומעלה, ואילו מי שרוצה גם תעודת הוראה בבתי ספר יסודיים וגם תעודת הוראה בחינוך המיוחד כבר יצטרך להציג ממוצע של לפחות 100.

אופציות רבות מוצעות לאקדמאים המבקשים ליהנות מהסבה מקצועית, ובין השאר הם יכולים לבחור בלימודי תואר שני M.Teach שבסיומם יהפכו למורים בבתי ספר על יסודיים במקצועות ספרות, אנגלית, לשון עברית, מתמטיקה, יהדות, מקרא או מוזיקה, או במסלול המוביל לתעודת הוראה לגיל הרך שמאפשרת השתלבות בגני ילדים ומעונות והנאה מהקסם המיוחד של פעוטות בגילאי 0 עד 6.

לימודים לתעודת הוראה במתמטיקה במכללת אורנים

מוסד רב מוניטין אחר בכל הקשור להכשרת מורים הוא מכללת אורנים השוכנת סמוך לקרית טבעון.

גם במכללת אורנים ישנו מבחר רחב של תוכניות לימודים לתעודת הוראה, ובפרט אחת המיועדת להכשיר מורים למתמטיקה בבתי ספר יסודיים ועוד תוכנית המעניקה תעודת הוראה בערבית המכשירה מורים שילמדו שפה זו, שהינה חלק בלתי נפרד מהחיים בישראל, הן בבתי ספר במגזר הערבי והן בבתי ספר במגזר היהודי.

הרחבת ההסמכה במכללה האקדמית אחווה

במכללה האקדמית אחווה ניתן לזכות בתעודת הוראה ובתואר ראשון במגוון מסלולים, ובנוסף מוצעת תוכנית מיוחדת לאלה שכבר יש באמתחתם תעודת הוראה אבל רוצים להרחיב את ההסמכה על מנת לפתוח לעצמם דלתות נוספות מבחינה תעסוקתית.

תוכנית זו מיועדת למי שהשלים לימודי תואר ראשון עם ממוצע 75 או יותר, וכמובן בעל תעודת הוראה. הסטודנטים המתקבלים לתוכנית יכולים לבחור בין חינוך מיוחד רב גילאי, אנגלית רב גילאי, חינוך לגיל הרך (רגיל או מיוחד), בית ספר יסודי עם התמחות בלשון עברית, ספרות עברית, מתמטיקה, היסטוריה או מדעי הטבע או בתי ספר על יסודי עם אותן התמחויות.

תעודת הוראה תוך שנה עד שנתיים באוניברסיטת תל אביב

אופציה נוספת של לימודים לתעודת הוראה מוצעת על ידי אוניברסיטת תל אביב במסגרת מסלול לימודי הוראה לבעלי תואר ראשון, למי שכבר יש באמתחתו תואר ראשון או שני.

בדרך זו ניתן להגיע לתעודת הוראה במגוון רחב של תחומים, ובהם, בין השאר, אזרחות, מדעי החברה, ספרות, צרפתית, תולדות האמנות, מתמטיקה, תיאטרון, פיזיקה ועוד.

חשוב להדגיש כי לאחר השלמת החובות האקדמיות של תוכנית הלימוד הנבחרת יש לעבור שנת הכשרה מעשית על מנת לקבל את תעודת ההוראה (סטאז').

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן