לימודים בישראל

מוסדות לימודים באזור הדרום

חלקה הדרומי של ישראל, חובה להודות, נותר מעט מאחור בכל הקשור לאופציות לימודים, ולמרבה הצער חזונו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון בנוגע להפרחת הנגב עדיין רחוק מלהתממש, אולם גם כך ישנן לא מעט אופציות של השכלה גבוהה גם אחרי גוש דן, החל מלימודי תקשורת בירושלים (גם אם מבחינה גיאוגרפית היא ממוקמת במזרח) דרך לימודי הנדסת תוכנה במכללה האקדמית סמי שמעון וכלה בתואר ראשון בניהול מלונאות ותיירות בשלוחה האילתית של אוניברסיטת בן גוריון.

לימודים לתואר ראשון בדרום

אופציות בולטות של לימודים בדרום מוצעות באוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר שבסמוך לשדרות, במכללה להנדסה סמי שמעון, בקמפוס האקדמי אחווה השוכן ליד צומת קסטינה ובמכללה האקדמית אשקלון.

לימודים באוניברסיטת בן גוריון

המוסד האקדמי המוביל בכל הקשור ללימודים בדרום הוא אוניברסיטת בן גוריון השוכנת בבאר שבע, מפעילה קמפוסים גם בשדה בוקר וכאמור גם באילת, ולא מפסיקה להתפתח.

באוניברסיטה, אשר החלה לפעול ב-1969 (ומאז פטירתו של בן גוריון ב-1974 נקראת על שמו), 5 פקולטות – למדעי הבריאות, למדעי ההנדסה, למדעי הרוח והחברה, למדעי הטבע ולניהול – ובהן לימודי תואר ראשון ותארים מתקדמים, וכן מספר מכוני מחקר ייחודיים (למשל לחקר המדבר או לביוטכנולוגיה בנגב).

בין התוכניות הייחודיות לאוניברסיטת בן גוריון: תואר ראשון ברפואת חירום, תואר ברפואה והנדסת ביו-רפואה גם יחד, מדעי הקוגניציה והמוח, ביולוגיה+פסיכולוגיה, הנדסת מערכות מידע במגמת סייבר, תואר שני בגרונטולוגיה (מדעי הזקנה), תואר שני בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי ועוד.

בקמפוס אילת ניתן ללמוד, בין השאר, לימודי תואר ראשון במדעי החיים במגמת ביוטכנולוגיה ימית וביולוגיה ולתואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, והסטודנטים שבוחרים בשלוחה זו נהנים הן מלימוד בקבוצות אינטימיות והן ממלגות גבוהות למדי.

לימודים במכללות אקדמיות

המכללות האקדמיות הבולטות המציעות מסלולי לימודים אקדמיים בדרום הן כאמור ספיר, אחווה, האקדמית אשקלון וסמי שמעון.

מכללת ספיר:
המכללה הפכה לאקדמית בשנת 1998 והסטודנטים בה משלמים שכר לימוד אוניברסיטאי. ניתן ליהנות בה מלימודי תואר ראשון בכלכלה יישומית וניהול, מדעי המחשב, שיווק טכנולוגי וישנם עוד מסלולים כשבין המבוקשים ביותר ניתן לציין את האופציה של לימודי משפטים בספיר (המקום הדרומי ביותר המציע תואר בתחום זה) ואת בית הספר לתקשורת של המכללה שזוכה להערכה רבה. תואר שני מוצע בספיר במנהל ומדיניות ציבורית ובקולנוע, הפקה ותיאוריה, וכן פועל במכללה בית ספר לאמנות ומרכז ללימודי חוץ והמשך המציע קורסים במגוון רחב של תחומים, מהידרותרפיה דרך חשבי שכר בכירים וכלה בגישור.

מכללת סמי שמעון:
האופציה הבולטת של לימודים באזור הדרום בתחום ההנדסה היא המכללה האקדמית סמי שמעון שלה שלוחות באשדוד ובבאר שבע. תחומי הלימוד: הנדסת תוכנה, הנדסת בניין, הנדסה כימית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל והנדסת תעשייה וניהול.

מכללת אחווה:
המכללה האקדמית אחווה כוללת בית ספר לחינוך המעניק תארים ראשונים וכן תעודת הוראה במגוון מסלולים כולל כאלה המיועדים לאקדמאים שחפצים בהסבה מקצועית, בית ספר למדעים שבו ניתן ללמוד לתואר ראשון במדעי הסביבה, מדעי החיים ופסיכולוגיה ובית ספר לתארים מתקדמים.

המכללה האקדמית אשקלון:
מכללה זו מציעה 2 מסלולים לתואר ראשון רב תחומי של אוניברסיטת בר אילן וכן 10 מסלולים נוספים לתואר ראשון, מקרימינולוגיה דרך לימודי תיירות ופנאי וכלה בלימודי ארץ ישראל.

לפירוט המלא של ← מכללות בדרום

אופציות נוספות של לימודים בדרום

באופן טבעי ישנן גם לא מעט אופציות של לימודים בדרום שאינן מובילות לתואר ראשון אלא להתמקצעות פותחת דלתות בשוק התעסוקה, וזאת במתכונת של לימודי תעודה. בין השאר ניתן ליהנות מלימודי רפואה סינית אינטגרטיבית בשלוחה האילתית של מכללת רידמן (מסלול בן 4 שנים), מלימודי הייטק במכללה למנהל, מקורסי טבחים שונים בביה"ס למלונאות ותיירות (גם הוא בעיר הקיט הדרומית), מלימודי נדל"ן (למשל במכללת אשקלון או במכללה לתיווך שמפעילה רשת אנגלו סקסון בב"ש), מקורסים בתחום הקוסמטיקה (בסניף הבאר שבעי של רשת בתי הספר של רווית אסף או בשלוחה של רשת איל מקיאג' בבירת הנגב) ועוד.

רשימת מוסדות לימודים בדרום

מכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר, הנמצאת בנגב הצפוני, היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. במכללת ספיר לומדים מעל 8,500 סטודנטים. מכללת ספיר הוקמה מתוך מטרה לספק מענה אקדמי לתושבי הסביבה.

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

מכללת אחווה

מכללת אחווה הממוקמת באזור מועצה אזורית באר טוביה פועלת כבר 30 שנה. כיום היא מוסד מוכר על ידי המועצה ללימודים גבוהים והיא מציעה מגוון תכניות לימוד אקדמיות איכותיות לתארים ראשונים ומתקדמים.

מכללת אשקלון

מכללת אשקלון הוקמה בשנת 1965 כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן. בשנת 1998 נחנך המשכן החדש בלב קריית החינוך באשקלון, ובשנת 2000 זכתה המכללה להכרה כמכללה האקדמית הראשונה בישראל.

מכללת חמדת הדרום

מכללת חמדת הדרום הוקמה בשנת 1995 כמכללה אקדמית המספקת מענה לתושבי הקהילה הדתית בדרום הארץ. המכללה קיבלה את הכרתה של המועצה להשכלה גבוהה והיא מתוקצבת על ידי משרד החינוך.

מכללת סמי שמעון

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מכללה אקדמית המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכללה נוסדה בשנת 1995 ומציעה תכניות ללימודי הנדסה לתואר ראשון ולתואר שני.

מכללת עתיד

מכללת עתיד היא למעשה רשת פרטית של מכללות ובתי ספר המציעה לימודים בתחום הטכנולוגיה והמדעים. הרשת הוקמה בשנת 1990 ומאז ועד היום התרחבה פעילותה רבות.

מכללת קיי

מכללת קיי בבאר שבע היא מכללה אקדמית לחינוך ולהכשרת מורים. המכללה הוקמה בשנת 1954 וקיבלה את שמה לזכרו ולהנצחתו של ג'פרי קיי, שתרם את הכספים לבניית הבניין המרכזי בקמפוס.

מכללת רידמן

מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית לרפואה משלימה אינטגרטיבית. מלבד לקמפוס הראשי ברמת אביב למכללת רידמן קמפוסים בחיפה, ירושלים, כנרת, באר שבע, אילת, ספיר ובמשגב.

מכללת אתגר באר שבע

מכללת אתגר באר שבע, הינה מכללה באר שבעית רב תחומית, מהגדולות והמתקדמות בדרום. ניתן ללמוד בה במגוון רחב של מסלולים, במתכונת של לימודי תעודה, ולרכוש מקצוע מבוקש בתנאים טובים במיוחד.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

קידום

רשת בתי הספר המובילה בארץ בלימודי ההכנה לקראת הבחינה הפסיכומטרית, נחשבת לוותיקה ביותר בארץ כיום וגם למבוקשת ביותר.

איל מקיאג'

בית הספר למקצועות האיפור "איל מקיאג'" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המבוקשים בתחום והוא כולל מספר סניפים הפזורים בכל הארץ ומציע הכשרה מקצועית ברמה גבוהה למקצועות האיפור.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

מכללת בינה

מכללת בינה היא מכללה דתית המתמקדת במקצועות הרפואה המשלימה, המציעה לסטודנטים הבוחרים בה מספר מסלולי לימוד ותכניות עשירות ומגוונות מאוד.

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

אוניברסיטת בן גוריון

האוניברסיטה השוכנת בבאר שבע הוקמה בשנת 1969, וזכתה לשמה הנוכחי ב- 1974, לאחר מותו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל – מי שראה בחזונו את הפרחת הנגב ואף נתן לכך דוגמה אישית.

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מקיימת לימודים בשיטת לימוד מרחוק ומוכרת בעיקר בזכות אפשרויות הקבלה הגמישות ללא דרישות קודמות. הלימודים מתקיימים במפגשים בודדים אחת לשבוע-שבועיים והסטודנטים נדרשים להגיע בעיקר לבחינות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן