לימודים בישראל

מוסדות לימודים באזור ירושלים

כיאה לבירת המדינה ולעיר הגדולה בה, ירושלים מציעה לא רק אוויר הרים צלול כיין, אווירה שאין דומה לה באף מקום אחר בארץ ותשעה קבין של יופי אלא גם מבחר רחב של אפשרויות לימודים, ואכן רבים מבני ובנות העיר רוכשים בה תואר ראשון, שני או דוקטורט (וכן מקצוע במסגרת לימודי תעודה) ובנוסף עולים אליה לרגל רבים וטובים מכל רחבי הארץ על מנת ליהנות מהחוויה המעצימה של לימודים בירושלים.

האוניברסיטה העברית – לימודים בירושלים ברמה הגבוהה ביותר

האופציה הבולטת ביותר של לימודים בירושלים היא כמובן האוניברסיטה העברית, שהיא האוניברסיטה הראשונה שהוקמה בארץ (עוד בשנת 1925), ואשר יש לה קמפוסים בהר הצופים, בגבעת רם ובעין כרם.

בין בוגרי אוניברסיטה זו כמה וכמה זוכי פרס נובל (עדה יונת, אהרון צ'חנובר) ועוד שורה ארוכה של אישים בולטים בציבוריות הישראלית, ובאופן כללי היא מתאפיינת ברמת לימודים גבוהה מאוד ובהנחלת ערכי המצוינות. הדוגמה הטובה ביותר היא לימודי משפטים: הפקולטה הירושלמית ניצבת במקום הראשון מבחינת אחוז הבוגרים העוברים את מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין, ובנוסף היא זוכה להערכה רבה בעולם על איכות המחקרים והפרסומים שלה.

האוניברסיטה העברית מציעה לימודי תואר ראשון במגוון רחב של חוגים ופקולטות, תוך דגש על הרחבת האופקים של הסטודנטים (גם מעבר לתחום הלימוד הספציפי בו בחרו להתמקצע) ועל מיצוי הפוטנציאל של כל תלמיד ותלמיד.

בנוסף ישנן תוכניות לימוד רבות לקראת תארים מתקדמים (שני ודוקטור), כולל כאלה הייחודיות לאוניברסיטה זו ובהן למשל מסלול ישיר לדוקטורט בביו הנדסה, MA בהידרולוגיה ומשאבי מים, התמחות בגנומיקה וביו-אינפורמטיקה, התמחות בחקר הרציונליות (תוכנית למצטיינים), לימודי פיתוח קהילות, מסלול ישיר לתואר שני במדעי התרופה ועוד.

לימודי אמנות בירושלים

האווירה הייחודית השוררת בעיר הקודש מהווה השראה נפלאה מאין כמוה לכל תחומי האמנות, ובהתאם ישנן לא מעט אופציות של לימודים בירושלים בתחום רבגוני זה.

מוסדות הלימוד הירושלמיים הבולטים בכל הקשור לאמנות הם האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, בית הספר מוסררה השם דגש על מעורבות חברתית ועשייה בתחום ובתי הספר "מעלה" ו"סם שפיגל" לקולנוע ולטלוויזיה.

מכללות אקדמיות בירושלים

אחד המאפיינים הבולטים של תחום ההשכלה הגבוהה בשנים האחרונות הוא פריחת המכללות האקדמיות, וכמובן שגם בירושלים ישנן כמה וכמה כאלה.

כך, למשל, ניתן ליהנות מלימודי הנדסה בירושלים במכללת עזריאלי המציעה 8 מסלולים לתואר ראשון (וגם תואר שני בהנדסת תוכנה), מלימודי חינוך ברמה גבוהה במכללה ע"ש דוד ילין ומשלל אופציות במכללת הדסה וביניהן מדעי האופטומטריה, תקשורת צילומית, מדעי המעבדה הרפואית ופוליטיקה ותקשורת.

לרשימה המלאה של ← מכללות בירושלים

לימודים למגזר החרדי והדתי

באופן טבעי מציעה עיר הקודש אפשרויות רבות של לימודים בירושלים המיועדים לקהל דתי וכן למגזר החרדי, וזאת מתוך רצון לשלב מגזר זה בשוק התעסוקה המודרני ומתוך הבנה לצרכיו הייחודיים.

בין מוסדות הלימוד הבולטים: מכללת אפרתה המכשירה נשות חינוך ברוח שמירת המצוות וכיבוד המדינה; המכללה החרדית ירושלים שבה ניתן ללמוד (במסלולים נפרדים לגברים ולנשים) לתואר ראשון ושני בשלל תחומים (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, יישוב וניהול סכסוכים ועוד); המרכז האקדמי לב שמשלב לימודים אקדמיים בתחומים כמו מנהל עסקים ומדעי המחשב עם לימודי תורה גבוהים; מכללת ליפשיץ להכשרת מורים; ועוד.

לימודי תעודה בירושלים

אופציה נוספת של לימודים בירושלים היא לימודי תעודה, המקובלים בתחומים רבים, ובפרט מהווים את המתכונת המקובלת ללימודי רפואה משלימה.

רוב מוסדות הלימוד הבולטים בתחום הרפואה המשלימה מפעילים שלוחות בעיר הקודש ובהם רידמן ו"מירב" (השייך לאוניברסיטה הפתוחה ושהלימודים בשלוחה הירושלמית שלו מיועדים למגזר החרדי). אופציות נוספת הן מכללת שלם ומכללת ברק. מקצועות מבוקשים אחרים ניתן ללמוד במכללה למנהל, בבית הספר לסיעוד שערי צדק, במכללת טעמים (המכשירה אנשי מקצוע בתחומי הבישול והקונדיטוריה) ועוד.

קראו גם על ← השלמת בגרויות בירושלים

מכללת ג'ון ברייס הדרכה

מכללת ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של Matrix, נחשבת כיום לחברת הדרכת המחשבים וטכנולוגיית המידע המובילה בישראל, והיא נבחרה במקום הראשון כמרכז ההדרכה המקצועי והטוב ביותר ללימודי מחשבים, על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המבחן של המדינה.

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

מכללת אורט

מכללת אורט היא למעשה רשת המונה שבע מכללות המתמחות בתחום לימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, מכינות ייעודיות ומכינות להשלמת בגרויות. ראשית דרכה של רשת אורט נסללה כבר בשנת 1949.

מכללת אמונה

מכללת אמונה היא מכללה אקדמית לאומנות ולחינוך בירושלים המיועדת לבנות הקהילה הדתית. המכללה קיבלה את הכרתה של המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך והיא מאפשרת לצעירות דתיות לרכוש השכלה ברמה אקדמית.

מכללת דוד ילין

המכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין נוסדה בשנת 1913 בירושלים. היא הייתה לאחת המכללות הראשונות בארץ שפעלו והכשירו מורים ואנשי מקצוע בחינוך.

מכללת הדסה בירושלים

מכללת הדסה הוקמה בשנת 1970, בבניין שהוקם על ידי הברון רוטשילד עוד במאה הקודמת. המכללה נוסדה בכדי לענות על הצורך בפיתוח מדע, טכנולוגיה ותעשייה רפואית שיהיו מתקדמים ויסייעו לקהילה שחיה בארץ באותה תקופה.

מכללת ליפשיץ

מכללת ליפשיץ היא מכללה אקדמית דתית בירושלים המיועדת בעיקר למורים מהחינוך הדתי. המכללה הוקמה על ידי המחלקה לחינוך של ההסתדרות הציונית כבר בשנת 1921.

מכללת רידמן

מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית לרפואה משלימה אינטגרטיבית. מלבד לקמפוס הראשי ברמת אביב למכללת רידמן קמפוסים בחיפה, ירושלים, כנרת, באר שבע, אילת, ספיר ובמשגב.

סטודיו 6B

סטודיו 6B הוקם על ידי שני אדריכלים ומעצבים – אמיר נבון ומיכאל בן גן. הסטודיו, שפועל משנת 2000, משמש כבית ספר לעיצוב ולאדריכלות ומציע מסלול מיוחד של מכינה לעיצוב.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

קידום

רשת בתי הספר המובילה בארץ בלימודי ההכנה לקראת הבחינה הפסיכומטרית, נחשבת לוותיקה ביותר בארץ כיום וגם למבוקשת ביותר.

איל מקיאג'

בית הספר למקצועות האיפור "איל מקיאג'" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המבוקשים בתחום והוא כולל מספר סניפים הפזורים בכל הארץ ומציע הכשרה מקצועית ברמה גבוהה למקצועות האיפור.

בצלאל

בית הספר בצלאל, המכונה גם "האקדמיה לאמנות ועיצוב" בירושלים, נחשב לאחד מבתי הספר לעיצוב המובילים בארץ ומושך אליו המונים המעוניינים ליהנות ממסגרת לימודית ברמה גבוהה.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

מכללת בינה

מכללת בינה היא מכללה דתית המתמקדת במקצועות הרפואה המשלימה, המציעה לסטודנטים הבוחרים בה מספר מסלולי לימוד ותכניות עשירות ומגוונות מאוד.

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

פסיכומטרי Student

פסיכומטרי Student, המכונה גם "המרכז ללימודי פסיכומטרי", מיוצג על ידי אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, ומספק מרחב לימודי המותאם לצרכי הניגשים למבחן.

האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה העברית היא הראשונה שהוקמה בארץ ישראל, עוד בשנת 1925, ומציעה גם בימינו מצוינות אקדמית מרשימה ולא בכדי ניתן למצוא בין בוגרי האוניברסיטה וחברי הסגל שלה מספר חתני פרס נובל.

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מקיימת לימודים בשיטת לימוד מרחוק ומוכרת בעיקר בזכות אפשרויות הקבלה הגמישות ללא דרישות קודמות. הלימודים מתקיימים במפגשים בודדים אחת לשבוע-שבועיים והסטודנטים נדרשים להגיע בעיקר לבחינות.

אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל (שמה המלא הוא "אוניברסיטת אריאל בשומרון") הוקמה בשנת 1982 כמכללה אקדמית תחת חסותה של אוניברסיטת בר אילן. ב- 2012 הפכה לאוניברסיטה עצמאית, וכיום לומדים בה כ- 14,000 סטודנטים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן