לימודים בישראל

מוסדות לימודים באזור המרכז

חלק גדול ממוסדות הלימוד האקדמיים מרוכז במרכז הארץ, כך שבפני מי שמעוניין לרכוש השכלה גבוהה באזור זה פתוחות אפשרויות רבות במיוחד. בין אם תחפשו לימודי מנהל עסקים ברמת גן ובין אם לימודי הנהלת חשבונות ברחובות, בין אם המטרה שלכם היא תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובין אם תואר שני במדעי המדינה , בין אם אתם מעדיפים אוניברסיטה ובין אם מכללה – בכל מקרה ממתינות לכם שלל אופציות של לימודים במרכז.

לימודים לתואר ראשון במרכז

לימודי תואר ראשון במרכז הארץ יכולים להתקיים באוניברסיטאות או במכללות האקדמיות הרבות באזור זה בארץ. בין האוניברסיטאות ניתן למצוא את בר אילן, תל אביב ומכון ויצמן היוקרתי, לצד מכללות כמו סמינר הקיבוצים, רופין, שערי משפט ועוד.

לימודים באוניברסיטת תל אביב, בר אילן או מכון ויצמן?

המעדיפים את האופציה האוניברסיטאית יכולים לבחור בין בר אילן, שהוקמה על מנת להקנות השכלה גבוהה משולבת בלימודי יהדות אם כי כיום רוב הסטודנטים בה חילוניים, לבין אוניברסיטת ת"א, שהיא המובילה בארץ בכל הקשור למחקר, וגם מבחינת תוכניות לימודים המבחר בה עשיר ורמת ההוראה גבוהה – בפרט נחשבות יוקרתיות הפקולטה לרפואה והפקולטה למשפטים, וכן בית הספר למדעי הפסיכולוגיה, בית הספר לעיתונאות "כותרת" והתוכניות החדשניות של בית הספר למדעי המוח.

למעוניינים בתארים מתקדמים בתחומי המדעים, בסביבת מחקר מהמובילות בעולם, ממתינה האופציה של מכון וייצמן ברחובות, ועוד אוניברסיטה במרכז היא זו של אריאל, שמציעה הן לימודי תואר ראשון והן לימודי תואר שני במגוון תחומים. באופן טבעי גם האוניברסיטה הפתוחה מפעילה שלל שלוחות באזור המרכז ומהווה אף היא אופציה פופולארית למדי בקרב המעוניינים לרכוש השכלה גבוהה.

לימודים במכללות אקדמיות

הביקוש העצום ללימודים במרכז וחוסר היכולת של האוניברסיטאות לקלוט את כל המעוניינים בהשכלה אקדמאית הביא לפתיחתן של מכללות רבות, שהבולטות שבהן הן:

סמינר הקיבוצים:
מכללה אקדמית שפועלת מאז 1939 ומתמחה בלימודי חינוך ואמנות. בין תוכניות הלימוד הייחודיות המוצעות בסמינר ניתן לציין את התואר הראשון בניהול עסקים חברתיים (שמקנה גם תעודת הוראה) ואת התארים הראשונים בבימוי ותיאטרון ובתנועה ומחול.

המכון הטכנולוגי חולון:
המכון הטכנולוגי חולון (H.I.T) הפך ב-1999 למוסד אקדמי ומאז הכשיר בוגרים רבים בתחומי ההנדסה, המדע והעיצוב. בין השאר מציע H.I.T תואר ראשון בעיצוב תעשייתי, בעיצוב פנים, בניהול פרויקטים, במתמטיקה שימושית, בטכנולוגיות למידה, במיקרו-אלקטרוניקה וננו-אלקטרוניקה ובביו-הנדסה. כמו כן ישנן מספר תוכניות לימוד לקראת לימודי תואר שני במכון.

המכללה האקדמית ת"א יפו:
מכללה המתהדרת ביחס אישי לכל תלמיד ותלמידה, ובשכר לימוד אוניברסיטאי המאפשר לכל אחד ואחת להגיע להשכלה אקדמאית. המכללה כוללת חמישה בתי ספר – למדעי ההתנהגות, לממשל וחברה, למדעי המחשב, למדעי הסיעוד ולניהול וכלכלה – ובהם תוכניות מתקדמות הן לתואר ראשון והן לתואר שני (כולל בפסיכולוגיה קלינית, שיקומית ותעסוקתית).

מכללת שערי משפט:
המרכז האקדמי שערי משפט שוכן בהוד השרון ומתמחה במסלול לימודי חשבונאות (לתואר ראשון) ומשפטים (תואר ראשון / תואר מוסמך). כן מוצעת במכללה זו תוכנית בינתחומית המשלבת ממשל, מנהל ומשפט. מוסד דומה המציע לימודים במרכז הוא המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, שגם הוא מתמקד בלימודי משפטים, מנהל עסקים, חשבונאות והשילוב ביניהם בדרך להכשרת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומים מבוקשים אלה.

המרכז האקדמי רופין:
אחת האופציות הייחודיות של לימודים במרכז היא המרכז האקדמי רופין, בעיקר בזכות הפקולטה למדעי הים המציעה תוכניות לימוד ייחודיות וכן בזכות האווירה המעצימה השוררת בשני הקמפוסים שלו.

המכללה האקדמית נתניה:
מכללה גדולה ובה שלל תוכניות לימוד כולל לא מעט אופציות של לימודי ערב לסטודנטים עובדים.

המרכז הבינתחומי הרצליה:
אחת המכללות היוקרתיות, המפורסמת בעיקר בזכות לימודי מנהל העסקים והממשל שבה.

לרשימה המלאה של ← מכללות במרכז

לימודי תעודה במרכז

בנוסף לאינספור האופציות של לימודים אקדמיים באזור המרכז, ישנן גם לא מעט אפשרויות של לימודי תעודה, בכל תחום שרק תרצו – מקוסמטיקה דרך רפואה אלטרנטיבית, קואצ'ינג וקורסי ברמנים וכלה בלימודי הייטק – וכמובן שגם זו דרך טובה להתמקצע ולזכות בהזדמנויות תעסוקתיות רבות.

רשימת מוסדות לימודים במרכז

האקר יו

מרכז השמה ולימודי מחשבים שקיים למעלה מ – 18 שנה, והוא נחשב לאחת המסגרות המקצועיות ביותר בארץ ללימוד מקצועות הקשורים לתחום ההייטק.

מכללת ג'ון ברייס הדרכה

מכללת ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של Matrix, נחשבת כיום לחברת הדרכת המחשבים וטכנולוגיית המידע המובילה בישראל, והיא נבחרה במקום הראשון כמרכז ההדרכה המקצועי והטוב ביותר ללימודי מחשבים, על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המבחן של המדינה.

המכון הטכנולוגי בחולון HIT

המכון הטכנולוגי חולון (H.I.T) הוקם בשנת 1969, וב-1999 הפך למוסד אקדמי המוסמך להעניק תואר ראשון ושני. המכון מתמקד בהכשרת אנשי מקצוע בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, העיצוב וההנדסה, ולומדים בו למעלה מ-4,000 סטודנטים.

המכללה האקדמית תל אביב יפו

מכללת תל אביב-יפו או בשמה הרשמי "האקדמית תל אביב–יפו" היא מכללה ציבורית שהוקמה בשנת 1994. הקמתה הייתה ביוזמה משותפת של שלושה גופים חשובים – עיריית תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל אביב והמועצה להשכלה גבוהה.

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוקם בשנת 1995 על ידי פרופסורים בכירים למשפטים ונחשב מאז כמוסד אקדמי מוביל ויוקרתי. במרכז פועלות הפקולטות למשפטים ולמנהל עסקים, ובמהלך השנים למדו בו אלפי סטודנטים לתואר ראשון במשפטים, מנהל עסקים ובחשבונאות.

המרכז ללימודים אקדמיים: מל"א

המרכז ללימודים אקדמיים הוקם בשנת 2008. המכללה ממוקמת באור יהודה וכיום לומדים בה למעלה מ-6,000 סטודנטים בארבעה בתי ספר שונים: בית הספר לניהול, בית הספר לפסיכולוגיה, בית הספר לחינוך ובית הספר למקצועות הבריאות.

המסלול האקדמי המכללה למנהל

המסלול האקדמי המכללה למנהל הייתה המוסד האקדמי הראשון בארץ, שאינו אוניברסיטה, שזכה להעניק תואר ראשון מוכר על יד המועצה להשכלה גבוהה. מאז ועד היום התפתחה המכללה וכיום היא מציעה תשעה מסלולי לימוד לתואר ראשון ומסלולים ללימודים מתקדמים בתואר שני.

מכללת אור יהודה

מכללת אור יהודה, או בשמה הרשמי "מכללת my ", הינה מכללה ייחודית המספקת בעיקר לימודי השלמה להשכלה גבוהה עבור עובדי מוסדות ציבוריים. הלימודים במכללה מיועדים לאוכלוסייה המבוגרת יותר.

מכללת אורט

מכללת אורט היא למעשה רשת המונה שבע מכללות המתמחות בתחום לימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, מכינות ייעודיות ומכינות להשלמת בגרויות. ראשית דרכה של רשת אורט נסללה כבר בשנת 1949.

מכללת אפקה

מכללת אפקה הינה מוסד אקדמי ציבורי אשר הוקם בשנת 1996 המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומוסמך להעניק תואר ראשון .B.Sc ותואר שני .M.Sc בהנדסה.

מכללת לוינסקי

מכללת לוינסקי נוסדה בשנת 1912 כסמינר יהודי בנווה צדק שביפו. הסמינר הוקם על שמו של אלחנן לייב לוינסקי, צעיר ציוני שעסק בחינוך ובלשון העברית ופעל רבות להפצת השפה העברית ולתחייתה.

מכללת מישלב

מכללת מישלב הינה מכללה ללימודים מקצועיים. כלומר היא אינה מציעה תכניות לימוד לתואר ראשון או שני, אלא לימודים פרקטיים ומעשיים שבסופם מוענקת דיפלומת סיום.

מכללת סלע

מכללת סלע מציעה מסלולי לימוד שונים בתחום ההייטק ומקיימת כנסי מומחים בינלאומיים. הלימודים במכללה הם אינם לימודים לתואר אלא לימודי תעודה והסמכה אשר בסופם מוענקת תעודה מטעם המכללה.

מכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים היא מכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאומנויות הממוקמת בפאתי העיר תל אביב. המכללה הוקמה בשנת 1939 ביוזמתה של התנועה הקיבוצית ומסוף שנות ה-80, כאשר קיבלה את הכרתה של המועצה להשכלה גבוהה.

מכללת עתיד

מכללת עתיד היא למעשה רשת פרטית של מכללות ובתי ספר המציעה לימודים בתחום הטכנולוגיה והמדעים. הרשת הוקמה בשנת 1990 ומאז ועד היום התרחבה פעילותה רבות.

המרכז האקדמי פרס

המרכז האקדמי פרס שוכן ברחובות והחל את פעילותו בשנת 2006. מדובר במוסד להשכלה גבוהה מוביל וחדשני, הקרוי על שם נשיא המדינה שמעון פרס כהוקרה על מפעל חייו.

מכללת רידמן

מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית לרפואה משלימה אינטגרטיבית. מלבד לקמפוס הראשי ברמת אביב למכללת רידמן קמפוסים בחיפה, ירושלים, כנרת, באר שבע, אילת, ספיר ובמשגב.

מכללת רמת גן

מכללת רמת גן, שוכנת בחלקה הדרום מזרחי של עיר הגנים, לא רחוק מצומת גהה (הכתובת המדויקת היא פנחס רוטנברג 87 רמת גן) ומהווה שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה.

מכללת שנקר

מכללת שנקר הוקמה בשנת 1970 והיא מרכז רב תחומי ללימודי הנדסה ולימודי אומנות, אשר קיבל את הכרת המועצה להשכלה גבוהה להענקת תארים אקדמיים.

סטודיו 6B

סטודיו 6B הוקם על ידי שני אדריכלים ומעצבים – אמיר נבון ומיכאל בן גן. הסטודיו, שפועל משנת 2000, משמש כבית ספר לעיצוב ולאדריכלות ומציע מסלול מיוחד של מכינה לעיצוב.

קידום

רשת בתי הספר המובילה בארץ בלימודי ההכנה לקראת הבחינה הפסיכומטרית, נחשבת לוותיקה ביותר בארץ כיום וגם למבוקשת ביותר.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

ירין שחף

בית הספר למקצועות היופי "ירין שחף" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים בארץ בתחומו. בית הספר חושף את התלמידים אל תחום היופי מהיבטיו השונים ומציע מגוון רחב של כלים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום.

איל מקיאג'

בית הספר למקצועות האיפור "איל מקיאג'" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המבוקשים בתחום והוא כולל מספר סניפים הפזורים בכל הארץ ומציע הכשרה מקצועית ברמה גבוהה למקצועות האיפור.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

מכללת הבית

מכללת הבית, מטעמו של המרכז הישראלי לעיצוב, מתמקדת במסלולי לימוד בתחום עיצוב הפנים ומתאימה לכל אלה המוצאים בתחום זה קסם ויופי של ממש.

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה.

מכללת מנטור

מכללת מנטור מתמחה במקצועות העיצוב, הניו מדיה והצילום, ומציעה מגוון רחב של קורסים בתחומים אלה. היא מספקת לסטודנטים הבוחרים בה מרחב לימודי נוח וחדשני ומסגרת לימודית ברמה גבוהה.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

המכללה לפיננסים וביטוח

המכללה לפיננסים וביטוח, מטעם לשכת סוכני הביטוח בישראל, מציעה קורסים שונים בתחום הפיננסים והביטוח המתאימים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום ולרכוש את הכלים ממיטב המומחים.

פסיכומטרי Student

פסיכומטרי Student, המכונה גם "המרכז ללימודי פסיכומטרי", מיוצג על ידי אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, ומספק מרחב לימודי המותאם לצרכי הניגשים למבחן.

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב היא אחת האוניברסיטאות הגדולות בארץ, אם לא הגדולה שבהן, עם למעלה מ- 25,000 סטודנטים הנהנים מלימודי תואר ראשון, תואר שני, דוקטורט ולימודי תעודה ברמה גבוהה מאוד ובמקביל מהחיים הטובים שמציעה העיר תל אביב.

אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן נוסדה בשנת 1955 וכיום היא אחת מהשתיים הגדולות בישראל יחד עם אוניברסיטת תל אביב, לאחר שכבר ב- 2010 עבר מספר הסטודנטים בה את רף ה- 26,000.

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מקיימת לימודים בשיטת לימוד מרחוק ומוכרת בעיקר בזכות אפשרויות הקבלה הגמישות ללא דרישות קודמות. הלימודים מתקיימים במפגשים בודדים אחת לשבוע-שבועיים והסטודנטים נדרשים להגיע בעיקר לבחינות.

אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל (שמה המלא הוא "אוניברסיטת אריאל בשומרון") הוקמה בשנת 1982 כמכללה אקדמית תחת חסותה של אוניברסיטת בר אילן. ב- 2012 הפכה לאוניברסיטה עצמאית, וכיום לומדים בה כ- 14,000 סטודנטים.

מכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע הוקם בשנת 1934 ביוזמתו של חיים וייצמן. האוניברסיטה הפועלת בתחומי מכון ויצמן נקראת באופן רשמי "מדרשת פיינברג", והתלמידים בה מעורבים גם במחקרים השונים המתקיימים במקום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן